TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeugd- en studievrienden schetsen in het slot van De Zaak Schaap: Fraude bij de Landsadvocaat een beeld van de gevallen topnotaris Frank Oranje. Toen zijn fraude aan het licht kwam, pleegde hij zelfmoord. Zijn kantoor stootte de notaristak af.
Een slimme, niet al te opvallende jongen uit Zeeuws-Vlaanderen, zo omschrijven jeugdvrienden Frank Oranje. Weinig deed vermoeden dat hij de geschiedenisboeken zou ingaan als een van de grootste fraudeurs uit de Nederlandse geschiedenis.
In het slot van de vierdelige documentaireserie De Zaak Schaap vertellen ook studievrienden en oud-collega's over Oranjes drijfveren. Het is een ontluisterend beeld, dat de topnotaris zelf niet meer zou zien. Toen het net zich om hem sloot, pleegde hij zelfmoord.
De gevolgen van zijn fraude waren ook voor kantoor Pels Rijcken ingrijpend. De reputatieschade was zo groot, dat het kantoor besloot om de hele notariële tak af te stoten. Zelfs dan blijft de vraag of de overheid het kantoor kan blijven aanhouden als landsadvocaat.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
De Slimste Mens 2026: dit zijn de vragenstellers in de Open Deur-ronde
14:33Bridget Maasland in shock na beelden Ferry Doedens: 'Voel me ramptoerist'
13:41Even Tot Hier binnenkort terug met nieuw seizoen, dit is wanneer
13:32Terugkijken: 19-jarige Jutta Leerdam aan tafel bij Matthijs in De Wereld Draait Door
12:43Wanneer is Eva weer terug op tv?