TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Jeugd- en studievrienden schetsen in het slot van De Zaak Schaap: Fraude bij de Landsadvocaat een beeld van de gevallen topnotaris Frank Oranje. Toen zijn fraude aan het licht kwam, pleegde hij zelfmoord. Zijn kantoor stootte de notaristak af.
Een slimme, niet al te opvallende jongen uit Zeeuws-Vlaanderen, zo omschrijven jeugdvrienden Frank Oranje. Weinig deed vermoeden dat hij de geschiedenisboeken zou ingaan als een van de grootste fraudeurs uit de Nederlandse geschiedenis.
In het slot van de vierdelige documentaireserie De Zaak Schaap vertellen ook studievrienden en oud-collega's over Oranjes drijfveren. Het is een ontluisterend beeld, dat de topnotaris zelf niet meer zou zien. Toen het net zich om hem sloot, pleegde hij zelfmoord.
De gevolgen van zijn fraude waren ook voor kantoor Pels Rijcken ingrijpend. De reputatieschade was zo groot, dat het kantoor besloot om de hele notariële tak af te stoten. Zelfs dan blijft de vraag of de overheid het kantoor kan blijven aanhouden als landsadvocaat.
'Nieuwe tv-klus voor Merel Westrik'
13:59Verhuist Goede Tijden, Slechte Tijden deze zomer naar Videoland?
13:24Pommelien Thijs treedt op in tweede halve finale van The Voice of Holland
11:23Video: Casper en Kristie bekvechten erop los in De Bondgenoten: ‘Vies wijf’
11:00Wanneer is B&B Vol Liefde in 2026 op televisie te zien?