TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Is de koffie klaar? Dan mogen de trossen los voor een nieuw vaartochtje in Denkend aan Holland. Eerste aanlegplaats is Gorinchem, door de ANWB gekwalificeerd als mooiste vestingstad van Nederland. Zijn Janny en André net zo onder de indruk van het historische plaatsje? Het volgende stukje varen duurt niet lang, maar voert wel over de drukke Merwede. Even oppassen dus voor stuurman André. Veilig aangekomen in de haven van Woudrichem krijgt het duo een rondleiding door Slot Loevestein.
Het kasteel, dat ooit dienstdeed als gevangenis, is onlosmakelijk verbonden met Hugo de Groot. De beroemde rechtsgeleerde wist in 1621 te ontsnappen door zich in een boekenkist te verstoppen. Janny en André zijn benieuwd hoe hij dat precies voor elkaar heeft gekregen.
Hugo de Groot was een wonderkind: op zijn elfde werd hij toegelaten aan de universiteit van Leiden. Hij wordt nu gezien als een van de grondleggers van het volkenrecht, maar in de zeventiende eeuw was dat wel anders. Na religieuze meningsverschillen werd hij in 1619 opgesloten in Slot Loevestein. Hij verslond er kisten vol boeken en verzon uiteindelijk zijn beroemde list.
Janny en André krijgen dit verhaal tijdens een rondleiding te horen en luisteren geboeid. Daarna zit de eerste dag van deze etappe erop. De volgende ochtend wachten nog een roeiwedstrijd en een bezoek aan het schilderachtige Heusden.
Denkend aan Holland is elke zaterdag om 21:30 uur te zien bij Omroep MAX op NPO1.
Cristiano Ronaldo en Engeland staan vandaag centraal op het WK voetbal. Portugal hoopt zich te herstellen van het verrassende gelijkspel tegen DR Congo, terwijl Engeland de sterke start tegen Kroatië een vervolg wil geven.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
07:48De TV van gisteren: WK-wedstrijden trekken opnieuw veel kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 29 juni t/m donderdag 2 juli 2026
06:47Vanavond op TV: Dertigers, Signed, sealed, delivered, Robin Hood
22:08Kijkers genieten van make-over in Huizenruilers: 'Eindelijk een eigen slaapkamer'