TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In Nederland ligt de behandelgrens voor extreem vroeggeboren kinderen op 24 weken. Dat betekent dat baby’s die eerder ter wereld komen hier geen behandeling krijgen en dus sterven. In landen als België, Zweden en Duitsland ligt de behandelgrens grens lager, soms zelfs al bij 22 weken. Rachel Rosier onderzoekt in deze aflevering van Dit Is de Kwestie of de richtlijn voor extreme vroeggeboorten in Nederland niet te strikt is.
Hiervoor gaat ze in gesprek met artsen die de Nederlandse richtlijn opstelden. Waarom is deze zo streng? Ook bezoekt ze in een ziekenhuis de afdeling neonatologie en ontmoet ze verschillende kinderen die extreem vroeggeboren zijn. Met een van hen gaat Rachel terug naar Duitsland voor een ontmoeting met de artsen die hem behandelden.
Deze aflevering van Dit Is de Kwestie zie je op dinsdag 24 september vanaf 21:00 uur bij EO op NPO 2.
Vanavond op TV: Heel Holland bakt, vtwonen weer verliefd op je huis, The First Wives Club
12:35Sinterklaas aangekomen op Texel ondanks weersomstandigheden en 'zeemonster'
10:03Spoiler: verbijstering bij eerste onthullingen The Masked Singer
09:28De TV van gisteren: Sinterklaasjournaal scoort torenhoog, kijkers genieten van The Masked Singer
06:47Vanavond op TV: Sport - Schaatsen: Wereldbeker in Salt Lake City, The tribute: Battle of the bands, Dodgeball: A True Underdog Story