TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Is het hebben van een huisdier straks alleen nog voor de rijken? Daarover buigen Tijs van den Brink, Margje Fikse en Kefah Allush zich in deze aflevering van Dit Is de Kwestie.
Steeds meer mensen kunnen de zorg van een huisdier niet meer betalen. Door inflatie en gestegen kosten voor levensonderhoud is het voor minima moeilijker rondkomen. Daarnaast zijn de kosten voor de dierenarts gestegen, deels door steeds verdergaande professionalisering.
Een ander fenomeen is de monopoliepositie die commerciële bedrijven zich hebben toegeëigend voor spoedzorg voor dieren. Een gezin met een huisdier dat met spoed een behandeling nodig heeft, moet zich steeds vaker in de schulden steken. Niet alleen dierenorganisaties maken zich zorgen, ook het asiel luidt de noodklok.
Deze aflevering van Dit Is de Kwestie is op woensdag 18 oktober om 22:18 uur te zien bij EO op NPO2.
Partnerbijdrage
B&B Vol Liefde Petra en Lieske hinten op eigen tv-programma
10:12Manuel Venderbos hoopt op comeback bij Shownieuws in 2026: 'Nog stille hoop'
10:09De streamingtip van de week: Goodbye June op Netflix
09:33Cheyenne Löhnen verrast door GTST-exit: 'Ik had graag langer willen blijven'
08:17De TV van gisteren: Kijkers vol lof over interview van Humberto Tan met Martijn Krabbé