TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Is het hebben van een huisdier straks alleen nog voor de rijken? Daarover buigen Tijs van den Brink, Margje Fikse en Kefah Allush zich in deze aflevering van Dit Is de Kwestie.
Steeds meer mensen kunnen de zorg van een huisdier niet meer betalen. Door inflatie en gestegen kosten voor levensonderhoud is het voor minima moeilijker rondkomen. Daarnaast zijn de kosten voor de dierenarts gestegen, deels door steeds verdergaande professionalisering.
Een ander fenomeen is de monopoliepositie die commerciële bedrijven zich hebben toegeëigend voor spoedzorg voor dieren. Een gezin met een huisdier dat met spoed een behandeling nodig heeft, moet zich steeds vaker in de schulden steken. Niet alleen dierenorganisaties maken zich zorgen, ook het asiel luidt de noodklok.
Deze aflevering van Dit Is de Kwestie is op woensdag 18 oktober om 22:18 uur te zien bij EO op NPO2.
Partnerbijdrage
Kijkers geraakt door eerbetoon aan Loretta Schrijver in The Masked Singer
16:53Jan Smit maakt indruk met cover van nummer Tabitha in Onvergetelijke Liedjes
16:27Rafael van der Vaart vol zelfspot in Vandaag Inside: 'Beste professionele amateur ter wereld'
16:04Sander Schimmelpenninck kondigt nieuw seizoen Sander en de kloof aan
15:20Deze programma's rondom Sinterklaas mag je niet missen