TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Is het wenselijk dat je online van iedereen kunt achterhalen of familieleden een dubieuze rol speelden in de Tweede Wereldoorlog? Die vraag wordt steeds vaker gesteld nu duidelijk is dat vanaf 1 januari 2025 het grootste oorlogsarchief van Nederland openbaar en digitaal doorzoekbaar is. Dit Is de Kwestie wil weten wat de gevolgen zijn van deze openbaarmaking en spreekt ook in dit tweede deel met experts en andere betrokkenen.
Een belangrijk probleem is dat bij de documenten vaak context mist, die wel nodig is om de stukken volledig te begrijpen. Daarnaast is het maar de vraag of wat er op papier staat ook echt waar is, waarschuwen deskundigen. In de praktijk blijkt dat het raadplegen van de documentatie uit het oorlogsarchief juist extra vragen oproept.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur