TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Welkom in Tienray. Een dorp in Limburg met zo'n 1200 inwoners. Arnout Hauben duikt samen met zijn vrienden in de geschiedenis van dit dorp in Dwars Door De Lage Landen.
Tijdens de Tweede Wereldoorlog doken hier 123 Joodse kinderen onder. Zij werden weggesmokkeld uit crèches in Amsterdam en kwamen terecht bij verzetstrijder-kraamverzorger Hanna van de Voort. De kinderen bleven daar een paar dagen en werden vervolgens opgevangen door boerengezinnen in de buurt.
Hauben wandelt verder en komt terecht in Groesbeek waar een zweefvliegtuig staat te pronken, een replica uit de oorlog. Ze blijven in het thema van de Tweede Wereldoorlog en ontmoeten Nelly Kerkhoff. Zij maakte de gevechten van Operatie Market Garden zelf mee en kan ze maar al te goed navertellen.
Vandaag Inside: is botox misschien iets voor Johan Derksen?
13:40Kijk nu naar de trailer van de nieuwe MAX-serie Rust en Vreugd
11:58Waar is Jan Mulder gebleven?
11:18Eric Corton over zijn rol in Flikken Maastricht: 'Ik ben niet de nieuwe Wolfs'
10:58Welk programma vervangt Moordfeest op SBS6?