TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mis niets over Floortje naar het einde van de wereld. Voeg TVgids.nl als voorkeursbron toe in Google.
Washi is in Japan een traditionele manier van papier maken met de hand. De Nederlander Rogier Uitenboogaart is hier zeer bedreven in. Al meer dan veertig jaar woont hij in Japan nadat hij tijdens zijn werk als boekbinder gefascineerd raakte door washi.
Uitenboogaart ziet dat dit ambacht sterk is verbonden met natuurlijke landschappen. “Washi is geen industrie, maar een cultuur”, vertelt hij op de site VisitKochi. “Een cultuur die leeft met het ritme van de seizoenen en de kracht van de elementen gebruikt om iets moois te creëren."
Hij woont op het Japanse eiland Shikoku, maakt daar onderdeel uit van een kleine gemeenschap en wijdt zich daar volledig aan washi. In Floortje naar het Einde van de Wereld kijkt Floortje Dessing hoe Uitenboogaart werkt en woont.
Floortje naar het Einde van de Wereld is vanaf 26 oktober iedere donderdag om 20:35 uur te zien bij BNNVARA op NPO1. Deze aflevering volgt op 2 november 2023.
Zien: hereniging Patricia Paay en Adam Curry na vijftien jaar: 'Who's counting?'
08:42Jack van Gelder (75) open over vertrek bij De oranjezondag: ‘Ik ben gewoon gecanceld’
08:37B&B vol liefde-Sabina over snelle exit bij Fred: ‘Hij wilde gewoon de hele tijd aan me zitten’
08:33Diego González-Clark laat zoon Sem acteerdebuut maken in GTST
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, Clarkson's farm, Daddy's Home 2