TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mis niets over Floortje naar het einde van de wereld. Voeg TVgids.nl als voorkeursbron toe in Google.
Washi is in Japan een traditionele manier van papier maken met de hand. De Nederlander Rogier Uitenboogaart is hier zeer bedreven in. Al meer dan veertig jaar woont hij in Japan nadat hij tijdens zijn werk als boekbinder gefascineerd raakte door washi.
Uitenboogaart ziet dat dit ambacht sterk is verbonden met natuurlijke landschappen. “Washi is geen industrie, maar een cultuur”, vertelt hij op de site VisitKochi. “Een cultuur die leeft met het ritme van de seizoenen en de kracht van de elementen gebruikt om iets moois te creëren."
Hij woont op het Japanse eiland Shikoku, maakt daar onderdeel uit van een kleine gemeenschap en wijdt zich daar volledig aan washi. In Floortje naar het Einde van de Wereld kijkt Floortje Dessing hoe Uitenboogaart werkt en woont.
Floortje naar het Einde van de Wereld is vanaf 26 oktober iedere donderdag om 20:35 uur te zien bij BNNVARA op NPO1. Deze aflevering volgt op 2 november 2023.
Opvolger van Stefan de Walle dit jaar al te zien in Het Sinterklaasjournaal
13:58AVROTROS deelt alvast een sneak peek van duettenaflevering Beste Zangers
13:28Makers van De Bondgenoten zetten kijkers op het puntje van hun stoel: 'De hel breekt los'
10:09Jutta Leerdam in Casa di Beau over kritiek: 'Oh dat komt door haar vriend'
09:33Beau van Erven Dorens na alle commotie te gast bij Renze Klamer: 'Ik mis de desk een beetje'