TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Mis niets over Floortje naar het einde van de wereld. Voeg TVgids.nl als voorkeursbron toe in Google.
Washi is in Japan een traditionele manier van papier maken met de hand. De Nederlander Rogier Uitenboogaart is hier zeer bedreven in. Al meer dan veertig jaar woont hij in Japan nadat hij tijdens zijn werk als boekbinder gefascineerd raakte door washi.
Uitenboogaart ziet dat dit ambacht sterk is verbonden met natuurlijke landschappen. “Washi is geen industrie, maar een cultuur”, vertelt hij op de site VisitKochi. “Een cultuur die leeft met het ritme van de seizoenen en de kracht van de elementen gebruikt om iets moois te creëren."
Hij woont op het Japanse eiland Shikoku, maakt daar onderdeel uit van een kleine gemeenschap en wijdt zich daar volledig aan washi. In Floortje naar het Einde van de Wereld kijkt Floortje Dessing hoe Uitenboogaart werkt en woont.
Floortje naar het Einde van de Wereld is vanaf 26 oktober iedere donderdag om 20:35 uur te zien bij BNNVARA op NPO1. Deze aflevering volgt op 2 november 2023.
Malgosia: 'Mijn fans willen dat ik in De Bondgenoten ga, naar mijn schoonzoon Ricardo'
13:28Alles over de reboot van de legendarische jongerenserie Fort Alpha
13:22Johnny de Mol ontvangt deze gasten dinsdagavond in De Oranjezomer
11:52Wanneer begint het nieuwe seizoen van Code van Coppens?
11:23Anouk uit De Bondgenoten wil alleen nog Diederik en dist vriendje Max