TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Washi is in Japan een traditionele manier van papier maken met de hand. De Nederlander Rogier Uitenboogaart is hier zeer bedreven in. Al meer dan veertig jaar woont hij in Japan nadat hij tijdens zijn werk als boekbinder gefascineerd raakte door washi.
Uitenboogaart ziet dat dit ambacht sterk is verbonden met natuurlijke landschappen. “Washi is geen industrie, maar een cultuur”, vertelt hij op de site VisitKochi. “Een cultuur die leeft met het ritme van de seizoenen en de kracht van de elementen gebruikt om iets moois te creëren."
Hij woont op het Japanse eiland Shikoku, maakt daar onderdeel uit van een kleine gemeenschap en wijdt zich daar volledig aan washi. In Floortje naar het Einde van de Wereld kijkt Floortje Dessing hoe Uitenboogaart werkt en woont.
Floortje naar het Einde van de Wereld is vanaf 26 oktober iedere donderdag om 20:35 uur te zien bij BNNVARA op NPO1. Deze aflevering volgt op 2 november 2023.
Partnerbijdrage
Deze acteurs zijn toegevoegd aan de cast van Haantjes, voor het tweede seizoen
09:32Groot verdriet voor Janny van der Heijden: hond Nhaan plotseling overleden
08:49MAX Vakantieman komt met BN'er-rubriek: deze bekende zanger bijt het spits af
08:04De TV van gisteren: Undercover in Nederland-kijkers woest op hondentrainer
06:47Vanavond op TV: MAX vakantieman, Hazes & Hoogkamer: Tot uw dienst, Die Hard