TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Een vernislaag brengt kleuren en contrasten in een schilderij tot leven en beschermt de verflaag tegen veroudering. Helaas kan een vernislaag na verloop van tijd zelf ook gaan vergelen en barsten, zeker bij eeuwenoude schilderijen zoals die van het Rijksmuseum in Amsterdam. In Geheimen van het Museum gaat restaurator Willem aan de slag met een nieuwe techniek om zo'n verouderde vernislaag van een stilleven te verwijderen.
Bij de grote restauratie van de Nachtwacht wordt momenteel ook de vernislaag weggehaald. Die enorme klus gebeurt in een speciale glazen ruimte, voor de ogen van de bezoekers.
Museummedewerkers Laurien en Maria hopen in deze laatste aflevering te achterhalen of een schilderij van Anna Maria van Schurman echt wel een zelfportret is.
De slotaflevering van Geheimen van het Museum zie je op woensdag 18 december vanaf 20:30 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Vandaag staan de laatste poulewedstrijden in de groepen A, B en C op het programma van het WK voetbal. Dat betekent dat de spanning flink oploopt: na deze duels wordt duidelijk welke landen doorgaan naar de knock-outfase en voor wie het toernooi erop zit.
Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dankbaar voor alle hulp: 'Biertje op gedronken'
12:55Livestream: Nederlanders zoeken tijdens extreme hitte verkoeling aan zee
12:16Zoveel geld houd je over als je 100.000 euro bij De Bondgenoten wint
11:46Mike uit B&B Vol Liefde deelt heuglijk nieuws over vriendin: 'Ik denk dat ze de ware is'
11:22Jelka van Houten laat van zich horen na meltdown in Het Perfecte Plaatje op Reis