TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Een vernislaag brengt kleuren en contrasten in een schilderij tot leven en beschermt de verflaag tegen veroudering. Helaas kan een vernislaag na verloop van tijd zelf ook gaan vergelen en barsten, zeker bij eeuwenoude schilderijen zoals die van het Rijksmuseum in Amsterdam. In Geheimen van het Museum gaat restaurator Willem aan de slag met een nieuwe techniek om zo'n verouderde vernislaag van een stilleven te verwijderen.
Bij de grote restauratie van de Nachtwacht wordt momenteel ook de vernislaag weggehaald. Die enorme klus gebeurt in een speciale glazen ruimte, voor de ogen van de bezoekers.
Museummedewerkers Laurien en Maria hopen in deze laatste aflevering te achterhalen of een schilderij van Anna Maria van Schurman echt wel een zelfportret is.
De slotaflevering van Geheimen van het Museum zie je op woensdag 18 december vanaf 20:30 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Vanaf deze datum is Toos: De Van der Valk ontvoering op Netflix te zien
09:50Plottwist in nieuw seizoen Kopen Zonder Kijken: niet alleen stellen en singles mogen meedoen
09:03Dit programma vervangt Dit Weet Jij Niet?! op SBS6
07:47De TV van gisteren: Eva-kijkers onder de indruk van optreden Mart Hoogkamer
07:00GTST Spoilers - maandag 19 t/m donderdag 22 oktober 2026