TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Een vernislaag brengt kleuren en contrasten in een schilderij tot leven en beschermt de verflaag tegen veroudering. Helaas kan een vernislaag na verloop van tijd zelf ook gaan vergelen en barsten, zeker bij eeuwenoude schilderijen zoals die van het Rijksmuseum in Amsterdam. In Geheimen van het Museum gaat restaurator Willem aan de slag met een nieuwe techniek om zo'n verouderde vernislaag van een stilleven te verwijderen.
Bij de grote restauratie van de Nachtwacht wordt momenteel ook de vernislaag weggehaald. Die enorme klus gebeurt in een speciale glazen ruimte, voor de ogen van de bezoekers.
Museummedewerkers Laurien en Maria hopen in deze laatste aflevering te achterhalen of een schilderij van Anna Maria van Schurman echt wel een zelfportret is.
De slotaflevering van Geheimen van het Museum zie je op woensdag 18 december vanaf 20:30 uur bij AVROTROS op NPO 2.
GTST Spoilers - maandag 24 t/m donderdag 27 november 2025
06:47Vanavond op TV: Rutger en de uitkeringstrekkers op vakantie, Medisch Centrum West, Fast & Furious 9
21:41RTL maakt toch een deel van The Voice-finale live
21:33Op deze datum verschijnt de speciale jubileumdocumentaire 'Wij zijn GTST'
19:5522 bekende Nederlanders strijden om slimste BN'er-titel in De Allesweter VIPS