TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Een vernislaag brengt kleuren en contrasten in een schilderij tot leven en beschermt de verflaag tegen veroudering. Helaas kan een vernislaag na verloop van tijd zelf ook gaan vergelen en barsten, zeker bij eeuwenoude schilderijen zoals die van het Rijksmuseum in Amsterdam. In Geheimen van het Museum gaat restaurator Willem aan de slag met een nieuwe techniek om zo'n verouderde vernislaag van een stilleven te verwijderen.
Bij de grote restauratie van de Nachtwacht wordt momenteel ook de vernislaag weggehaald. Die enorme klus gebeurt in een speciale glazen ruimte, voor de ogen van de bezoekers.
Museummedewerkers Laurien en Maria hopen in deze laatste aflevering te achterhalen of een schilderij van Anna Maria van Schurman echt wel een zelfportret is.
De slotaflevering van Geheimen van het Museum zie je op woensdag 18 december vanaf 20:30 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026
09:46Komt er een tweede seizoen van Daten in het Dorp?
07:39Wanneer is de finale van Stars on Stage op televisie te zien?
07:24De TV van gisteren: Weet Ik Veel-kijkers blijven klagen over de app
06:47Vanavond op TV: De oligarch en de kunstdealer, Married at first sight België, Battleship