TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Een vernislaag brengt kleuren en contrasten in een schilderij tot leven en beschermt de verflaag tegen veroudering. Helaas kan een vernislaag na verloop van tijd zelf ook gaan vergelen en barsten, zeker bij eeuwenoude schilderijen zoals die van het Rijksmuseum in Amsterdam. In Geheimen van het Museum gaat restaurator Willem aan de slag met een nieuwe techniek om zo'n verouderde vernislaag van een stilleven te verwijderen.
Bij de grote restauratie van de Nachtwacht wordt momenteel ook de vernislaag weggehaald. Die enorme klus gebeurt in een speciale glazen ruimte, voor de ogen van de bezoekers.
Museummedewerkers Laurien en Maria hopen in deze laatste aflevering te achterhalen of een schilderij van Anna Maria van Schurman echt wel een zelfportret is.
De slotaflevering van Geheimen van het Museum zie je op woensdag 18 december vanaf 20:30 uur bij AVROTROS op NPO 2.
Zien: de eerste beelden van de reallifesoap van André Hazes
15:45Kees van der Spek reist opnieuw de wereld over voor Kees van der Spek Ontmaskert
15:24René Froger krijgt eigen tv-portret bij RTL
13:53Zo ging het achter de schermen eraan toe bij de reünie van B&B Vol Liefde
12:54Nieuwe serie De Bangaclub draait om bangalijsten, corpsleven en mysterieuze dood