TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grutto is zo alledaags dat je al snel vergeet hoe bijzonder de soort is. Ecoloog en filmmaker Ruben Smit bracht vorig jaar een eerbetoon aan de weidevogel in het drieluik Grutto! De Reis van onze Nationale Vogel, met commentaar verzorgd door Gijs Scholten van Aschat. Vanavond is de natuurfilm in de herhaling integraal te zien, dus dat betekent een avond lang vogelen voor de liefhebber.
De grutto staat bekend als een typisch Nederlandse soort, maar hij blijkt een wereldreiziger. Jaarlijks doorkruist het vogeltje zeven landen om vanuit West-Afrika naar Nederland te komen voor het broedseizoen. De grutto behoort tot de grondbroeders, ze bouwen hun nestjes niet in bomen of holtes, maar midden in de weilanden. Dat maakt hen kwetsbaar voor zowel mens als dier.
Deze herhaling van Grutto! De Reis van Onze Nationale Vogel zie je op zondag 2 juni 2024 vanaf 20:23 uur bij BNNVARA op NPO1. (HH)
Dinsdag 16 juni staan er vier wedstrijden op het programma tijdens het WK voetbal 2026. Met onder meer Frankrijk en Argentinië die hun eerste groepswedstrijd spelen, kunnen voetbalfans zich opmaken voor een interessante avond en nacht.
Albert Verlinde geeft Johan Derksen gelijk: 'ik zou ook pissed zijn'
13:49De streamingtip van de week: de nieuwe Harlan Coben-serie I Will Find You op Netflix
11:22Wie is James Cooke, jurylid in De Slimste Mens België?
10:33Prime Video komt met nieuwe realityshow Undercover Lover
10:28Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op dinsdag