TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grutto is zo alledaags dat je al snel vergeet hoe bijzonder de soort is. Ecoloog en filmmaker Ruben Smit bracht vorig jaar een eerbetoon aan de weidevogel in het drieluik Grutto! De Reis van onze Nationale Vogel, met commentaar verzorgd door Gijs Scholten van Aschat. Vanavond is de natuurfilm in de herhaling integraal te zien, dus dat betekent een avond lang vogelen voor de liefhebber.
De grutto staat bekend als een typisch Nederlandse soort, maar hij blijkt een wereldreiziger. Jaarlijks doorkruist het vogeltje zeven landen om vanuit West-Afrika naar Nederland te komen voor het broedseizoen. De grutto behoort tot de grondbroeders, ze bouwen hun nestjes niet in bomen of holtes, maar midden in de weilanden. Dat maakt hen kwetsbaar voor zowel mens als dier.
Deze herhaling van Grutto! De Reis van Onze Nationale Vogel zie je op zondag 2 juni 2024 vanaf 20:23 uur bij BNNVARA op NPO1. (HH)
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij