TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grutto is zo alledaags dat je al snel vergeet hoe bijzonder de soort is. Ecoloog en filmmaker Ruben Smit bracht vorig jaar een eerbetoon aan de weidevogel in het drieluik Grutto! De Reis van onze Nationale Vogel, met commentaar verzorgd door Gijs Scholten van Aschat. Vanavond is de natuurfilm in de herhaling integraal te zien, dus dat betekent een avond lang vogelen voor de liefhebber.
De grutto staat bekend als een typisch Nederlandse soort, maar hij blijkt een wereldreiziger. Jaarlijks doorkruist het vogeltje zeven landen om vanuit West-Afrika naar Nederland te komen voor het broedseizoen. De grutto behoort tot de grondbroeders, ze bouwen hun nestjes niet in bomen of holtes, maar midden in de weilanden. Dat maakt hen kwetsbaar voor zowel mens als dier.
Deze herhaling van Grutto! De Reis van Onze Nationale Vogel zie je op zondag 2 juni 2024 vanaf 20:23 uur bij BNNVARA op NPO1. (HH)
De knock-outfase van het WK voetbal gaat van start met Zuid-Afrika - Canada. Het is voor het eerst dat een WK een zestiende finale kent, waardoor deze wedstrijd meteen een historische primeur is. De aftrap is om 21.00 uur in het Los Angeles Stadium.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
12:47Zus van Victor Vlam openhartig in Mischa en de Mannen die het Beter Weten: 'Heel erg van geschrokken'
11:52Hier kun je de duetten uit de halve finale van Stars on Stage terugkijken
11:05WK-optreden Orgel Joke alléén als Oranje wint van Marokko: 'Hoop dat niet alles voor niks is geweest'
10:20De TV van gisteren: halve finale Stars on Stage bezorgt kijkers zelfs in tropische hitte kippenvel