TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grutto is zo alledaags dat je al snel vergeet hoe bijzonder de soort is. Ecoloog en filmmaker Ruben Smit bracht vorig jaar een eerbetoon aan de weidevogel in het drieluik Grutto! De Reis van onze Nationale Vogel, met commentaar verzorgd door Gijs Scholten van Aschat. Vanavond is de natuurfilm in de herhaling integraal te zien, dus dat betekent een avond lang vogelen voor de liefhebber.
De grutto staat bekend als een typisch Nederlandse soort, maar hij blijkt een wereldreiziger. Jaarlijks doorkruist het vogeltje zeven landen om vanuit West-Afrika naar Nederland te komen voor het broedseizoen. De grutto behoort tot de grondbroeders, ze bouwen hun nestjes niet in bomen of holtes, maar midden in de weilanden. Dat maakt hen kwetsbaar voor zowel mens als dier.
Deze herhaling van Grutto! De Reis van Onze Nationale Vogel zie je op zondag 2 juni 2024 vanaf 20:23 uur bij BNNVARA op NPO1. (HH)
Mike in laatste aflevering De Hanslers: 'Denise, je hebt dit zelf veroorzaakt'
10:00Jan Versteegh zou zelf ook wel mee willen doen aan No Way Back VIPS
08:58Weerbericht: 'Vrijdag meer sneeuw met zelfs een sneeuwjacht'
08:42De TV van gisteren: Kijkers ergeren zich kapot aan Claudia in Winter Vol Liefde: ‘Waarom die zus?!’
08:37Fidan Ekiz over Monique Hansler: 'Ik dacht... wat een heks'