TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De grutto is zo alledaags dat je al snel vergeet hoe bijzonder de soort is. Ecoloog en filmmaker Ruben Smit bracht vorig jaar een eerbetoon aan de weidevogel in het drieluik Grutto! De Reis van onze Nationale Vogel, met commentaar verzorgd door Gijs Scholten van Aschat. Vanavond is de natuurfilm in de herhaling integraal te zien, dus dat betekent een avond lang vogelen voor de liefhebber.
De grutto staat bekend als een typisch Nederlandse soort, maar hij blijkt een wereldreiziger. Jaarlijks doorkruist het vogeltje zeven landen om vanuit West-Afrika naar Nederland te komen voor het broedseizoen. De grutto behoort tot de grondbroeders, ze bouwen hun nestjes niet in bomen of holtes, maar midden in de weilanden. Dat maakt hen kwetsbaar voor zowel mens als dier.
Deze herhaling van Grutto! De Reis van Onze Nationale Vogel zie je op zondag 2 juni 2024 vanaf 20:23 uur bij BNNVARA op NPO1. (HH)
Snel, hard en zonder genade: stream nu Rippers bij Videoland
20:07Bram en Esra uit B&B Vol Liefde hebben groot liefdesnieuws
15:36Freek Vonk gebeten door een krokodil tijdens opnames Freeks Wilde Wereld
14:53Op deze datum zie je het nieuwe seizoen van Het Echte Leven in de Dierentuin
14:15De deelnemers van het derde seizoen van Het Jachtseizoen: Most Wanted zijn bekend