TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 14 oktober 1943 kwamen kampgevangenen voor het eerst in opstand tegen het nazibewind. 42 mensen ontsnapten uit vernietigingskamp Sobibor, de rest van de ruim zeshonderd gevangenen werd vermoord.
Precies tachtig jaar na de opstand verslaat de NOS de herdenkingen in Sobibor en Westerbork, van waaruit destijds negentien transporten naar het kamp in Polen vertrokken. Sprekers zijn nabestaanden van Jules Schelvis en Selma Wijnberg, die Sobibor allebei overleefden.
In de studio spreekt Saïda Maggé met journalist Rosanne Kropman. Zij bracht onlangs een boek uit over Sobibor, waarvoor ze sprak met de laatste overlevenden van de opstand. Ook was ze aanwezig bij de uitgraving van de acht gaskamers. Die liet de Duitse bezetter niet lang na de opstand slopen.
NOS Herdenking Opstand Sobibor 80 Jaar is op zaterdag 14 oktober vanaf 17:12 uur te zien op NPO1.
De TV van gisteren: Oos Kesbeke trots op alleskunner Frans
07:00GTST Spoilers - maandag 21 t/m donderdag 24 september 2026
06:47Vanavond op TV: A beautiful mess, Race across the world, Law Abiding Citizen
20:15Acteur Ferry Doedens diep in de financiële problemen: woning onder beslag
20:03RTL bevestigt nieuw Sinterklaasprogramma: bekende gezichten duiken op in Pietentijd