TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 14 oktober 1943 kwamen kampgevangenen voor het eerst in opstand tegen het nazibewind. 42 mensen ontsnapten uit vernietigingskamp Sobibor, de rest van de ruim zeshonderd gevangenen werd vermoord.
Precies tachtig jaar na de opstand verslaat de NOS de herdenkingen in Sobibor en Westerbork, van waaruit destijds negentien transporten naar het kamp in Polen vertrokken. Sprekers zijn nabestaanden van Jules Schelvis en Selma Wijnberg, die Sobibor allebei overleefden.
In de studio spreekt Saïda Maggé met journalist Rosanne Kropman. Zij bracht onlangs een boek uit over Sobibor, waarvoor ze sprak met de laatste overlevenden van de opstand. Ook was ze aanwezig bij de uitgraving van de acht gaskamers. Die liet de Duitse bezetter niet lang na de opstand slopen.
NOS Herdenking Opstand Sobibor 80 Jaar is op zaterdag 14 oktober vanaf 17:12 uur te zien op NPO1.
Benieuwd welke wedstrijden er iedere dag op het programma staan tijdens het WK voetbal, wanneer Oranje speelt en hoe laat de toppers beginnen? Wij zetten het complete speelschema van het WK 2026 overzichtelijk voor je op een rij.
Het is eindelijk tijd voor het WK Voetbal 2026 en natuurlijk juichen we Nederland zo hard mogelijk toe, maar het is ook leuk als je zelf in de prijzen kunt vallen.
Omroep MAX deelt alvast meer details van nieuw seizoen We Zijn er Bijna!
11:35Gerri Eickhof keert na afscheid NOS terug op tv met documentaireserie
11:10Hadewych Minis speelt hoofdrol in nieuwe Netflix-serie
11:00Sjoerd van Ramshorst blikt vooruit op het WK voetbal: 'Het kan zomaar in één keer klaar zijn'
10:27In deze stad komt het Glazen Huis van 3FM Serious Request in 2026 te staan