TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 14 oktober 1943 kwamen kampgevangenen voor het eerst in opstand tegen het nazibewind. 42 mensen ontsnapten uit vernietigingskamp Sobibor, de rest van de ruim zeshonderd gevangenen werd vermoord.
Precies tachtig jaar na de opstand verslaat de NOS de herdenkingen in Sobibor en Westerbork, van waaruit destijds negentien transporten naar het kamp in Polen vertrokken. Sprekers zijn nabestaanden van Jules Schelvis en Selma Wijnberg, die Sobibor allebei overleefden.
In de studio spreekt Saïda Maggé met journalist Rosanne Kropman. Zij bracht onlangs een boek uit over Sobibor, waarvoor ze sprak met de laatste overlevenden van de opstand. Ook was ze aanwezig bij de uitgraving van de acht gaskamers. Die liet de Duitse bezetter niet lang na de opstand slopen.
NOS Herdenking Opstand Sobibor 80 Jaar is op zaterdag 14 oktober vanaf 17:12 uur te zien op NPO1.
Wilfred Genee promoot nieuwe single met optreden in Oranjewinter
01:47Rutger Castricum over gezondheid Royston Drenthe en hun programma Nog één keer fit: 'Hij wil niets liever dan de oude worden'
21:40Dit vinden kijkers van de terugkeer van The Voice of Holland
18:40Johnny de Mol presenteert nieuwe SBS6-quiz Pokerface
15:20Jorik en Marilou uit Winter Vol Liefde uit elkaar