TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op 14 oktober 1943 kwamen kampgevangenen voor het eerst in opstand tegen het nazibewind. 42 mensen ontsnapten uit vernietigingskamp Sobibor, de rest van de ruim zeshonderd gevangenen werd vermoord.
Precies tachtig jaar na de opstand verslaat de NOS de herdenkingen in Sobibor en Westerbork, van waaruit destijds negentien transporten naar het kamp in Polen vertrokken. Sprekers zijn nabestaanden van Jules Schelvis en Selma Wijnberg, die Sobibor allebei overleefden.
In de studio spreekt Saïda Maggé met journalist Rosanne Kropman. Zij bracht onlangs een boek uit over Sobibor, waarvoor ze sprak met de laatste overlevenden van de opstand. Ook was ze aanwezig bij de uitgraving van de acht gaskamers. Die liet de Duitse bezetter niet lang na de opstand slopen.
NOS Herdenking Opstand Sobibor 80 Jaar is op zaterdag 14 oktober vanaf 17:12 uur te zien op NPO1.
Dit moet je weten over de kandidaten van Maestro 2025/2026
09:22De TV van gisteren: spectaculaire ontknoping Wie is de Mol? en hoge kijkcijfers The Tribute
06:47Vanavond op TV: Glasland, Expeditie Robinson, Mean Girls
00:01Advent dag 21 | Win een Heel Holland Bakt-outfit voor in de keuken
20:32Dit zijn de Mol, de winnaar en de verliezer van Wie Is de Mol? 2025