TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 14 oktober 1943 kwamen kampgevangenen voor het eerst in opstand tegen het nazibewind. 42 mensen ontsnapten uit vernietigingskamp Sobibor, de rest van de ruim zeshonderd gevangenen werd vermoord.
Precies tachtig jaar na de opstand verslaat de NOS de herdenkingen in Sobibor en Westerbork, van waaruit destijds negentien transporten naar het kamp in Polen vertrokken. Sprekers zijn nabestaanden van Jules Schelvis en Selma Wijnberg, die Sobibor allebei overleefden.
In de studio spreekt Saïda Maggé met journalist Rosanne Kropman. Zij bracht onlangs een boek uit over Sobibor, waarvoor ze sprak met de laatste overlevenden van de opstand. Ook was ze aanwezig bij de uitgraving van de acht gaskamers. Die liet de Duitse bezetter niet lang na de opstand slopen.
NOS Herdenking Opstand Sobibor 80 Jaar is op zaterdag 14 oktober vanaf 17:12 uur te zien op NPO1.
Partnerbijdrage
Dit programma vervangt The Masked Singer op RTL 4
08:11Dit vinden kijkers van Videoland Original House of Villains
07:51De TV van gisteren: Miljoenenjacht grote winnaar op nieuwjaarsdag
06:47Vanavond op TV: Het uur van de wolf, The masked singer, Laatste ronde
11:29Dit zijn de goede voornemens van de mannen van Vandaag Inside