TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 1 juli 1863 kwam er officieel een einde aan de slavernij in de toenmalige koloniën Suriname en de Nederlandse Antillen. Dit wordt jaarlijks op deze dag herdacht.
De officiële ceremonie vindt plaats bij het Nationaal Monument Slavernijverleden in het Amsterdamse Oosterpark. Naast burgemeester Halsema en vertegenwoordigers van het kabinet zijn daarbij ministers van Curaçao, St. Maarten en Aruba en ambassadeurs van Suriname, Ghana en Zuid-Afrika aanwezig.
De NOS zendt de herdenkingsplechtigheid live uit op NPO 1. Om 19.10 volgt op NPO 2 een terugblik op de dag met gesprekken en reportages. Daarnaast doet Malou Petter verslag vanaf Keti Koti Festival, dat na het officiële gedeelte van start gaat. De presentatie van de dag is in handen van Simone Weimans.
Na een sterke groepsfase wacht Oranje direct een loodzware test in de knock-outfase van het WK voetbal. In de nacht van maandag op dinsdag neemt Nederland het op tegen Marokko, een duel dat alle ingrediënten heeft voor een zinderende voetbalavond.
Jeremy Clarkson pakt tv-programma's weer op na kankerdiagnose
13:56Astrid Holleeder 'schoot tekort' in RTL Tonight: 'Dat wil niemand horen'
11:24Expeditie Robinson begint pas in november
10:50Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
10:33'Zomercliffhanger van GTST loopt niet voor iedereen goed af'