TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op 1 juli 1863 kwam er officieel een einde aan de slavernij in de toenmalige koloniën Suriname en de Nederlandse Antillen. Dit wordt jaarlijks op deze dag herdacht.
De officiële ceremonie vindt plaats bij het Nationaal Monument Slavernijverleden in het Amsterdamse Oosterpark. Naast burgemeester Halsema en vertegenwoordigers van het kabinet zijn daarbij ministers van Curaçao, St. Maarten en Aruba en ambassadeurs van Suriname, Ghana en Zuid-Afrika aanwezig.
De NOS zendt de herdenkingsplechtigheid live uit op NPO 1. Om 19.10 volgt op NPO 2 een terugblik op de dag met gesprekken en reportages. Daarnaast doet Malou Petter verslag vanaf Keti Koti Festival, dat na het officiële gedeelte van start gaat. De presentatie van de dag is in handen van Simone Weimans.
Partnerbijdrage
Nederland kent genoeg dramaseries, maar sommige titels weten echt iets los te maken. Sleepers, de Videoland Original die sinds 2022 te streamen is, hoort zonder twijfel in die categorie. Maar wat maakt deze serie het kijken waard?
Dit kijk je in januari 2026: alle nieuwe tv-programma’s en seizoenen op een rij
10:41Eddy Zoëy pakt werk weer op na pauze vanwege zeldzame aandoening
09:04Overtreders keert terug met een nieuw seizoen
07:44Nieuwe dagelijkse quizshow voor SBS6: Pokerface
07:40De TV van gisteren: Kijkers walgen van smerige shoot in Het Perfecte Plaatje