TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op 14 maart 1945 werd Hermannus (Herman) Jantinus van Veen geboren. De Utrechtse podiumkunstenaar is nu dus tachtig jaar, en dat wordt gevierd met een driedelige documentairereeks. Ivo Niehe volgt Van Veen naar optredens en interviewt hem over zijn indrukwekkende, veelzijdige carrière.
Herman is zowel cabaretier, zanger en muzikant als schrijver, schilder en kinderrechtenactivist. Ook zijn kinderen en z’n echtgenote, de Belgische Gaëtane Bouchez, komen aan het woord. Uit Herman van Veen 80! komt ook naar voren wat een grootheid hij is in de Duitstalige landen, en hoe hij in zalen van Zuid-Afrika tot de Verenigde Staten heeft gestaan.
Overigens was de originele titel van deze reeks Als het net even anders was gegaan, naar Van Veens lied uit 1981.
Herman van Veen 80! zie je op vrijdag 14 maart 2025 vanaf 22:25 uur bij MAX op NPO 1.
Vandaag staat de laatste reeks zestiende finales van het WK voetbal op het programma. Argentinië is de grote blikvanger van de dag, maar ook Australië - Egypte en Colombia - Ghana kunnen zomaar spannende duels opleveren.
Dave Roelvink maakt profdebuut in nieuwe editie van Boxing Gladiators
17:25AVROTROS deelt eerste beelden en startdatum van nieuw seizoen De Bauers
16:09Hier zouden MAFS-Domenik en Ferenc volmondig 'ja' op zeggen
14:21Eerste reacties op GTST-zomercliff binnen: 'Wat een niveau!' en 'Saaiste cliffhanger ooit'
14:03AVROTROS besluit eind augustus over deelname aan Songfestival 2027