TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Koningin Emma vond ze 'zeer lief' en kroonprinses Wilhelmina 'snoezig', toen schilderes Thérèse Schwartze in 1887 een paar weken op Paleis Soestdijk verbleef. Op verzoek van het koninklijk huis, waarvoor ze eerder portretten had gemaakt, tekende ze de zevenjarige Wilhelmina na met pastelkrijt. In het slot van Het Geheim van de Meester reconstrueert kunstenares Lisa Wiersma het werk met veel moeite.
Haar model is wel heel beweeglijk, het papier waarop ze tekent is extreem ruw en ze werkt voor het eerst met pastelkrijt. Voor Schwartze was het juist haar handelsmerk. Haar pastelportretten waren niet alleen in trek bij het hof, ook bij rijke Amsterdammers. Het geld kon ze goed gebruiken. Nadat haar vader in 1874 overleed, was ze kostwinner voor haar familie.
Het Geheim van de Meester is op woensdag 5 juni om 20:26 uur te zien op NPO 2.
De knock-outfase van het WK voetbal is in volle gang en vandaag staan er drie wedstrijden op het programma. Met Engeland, België en gastland Verenigde Staten in actie belooft het weer een spannende voetbaldag te worden.
Job Knoester openhartig over eigen verlies na nieuws Cody Gakpo: 'Ik kan hier niet onbewogen naar kijken'
10:00Eva Eikhout deelt haar tv-aanraders: 'Of ik wil meedoen aan WIDM? Honderd procent'
09:42Wat een score: Nederland - Marokko trok recordaantal kijkers in het holst van de nacht
09:08De TV van gisteren: kijkers stomverbaasd over 'niet terechte' afvaller Het Perfecte Plaatje op Reis
08:26Dit zijn de gasten van het laatste seizoen van Zomergasten