TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Gladiolen gaan vandaag als warme broodjes over de toonbank. De wandelaars die op deze vierde dag over de eindstreep komen, krijgen het 4Daagsekruis, als ze de eerste keer lopen, of een variant daarop.
Een andere beloning is de gladiool, die staat voor kracht, overwinning en trots, en daarom perfect bij deze gelegenheid past. Familie en vrienden staan langs de kant om wandelaars deze bloemen aan te reiken voor het laatste deel van hun tocht, zoals ook is te zien in Het Gevoel van de Vierdaagse.
De St. Annastraat, waar de lopers finishen, heet vandaag dan ook de Via Gladiola. In 1983 werd de Vierdaagsegladiool gekweekt. In 2016 kwam er ter ere van het honderdjarig bestaan van de tocht een versie die lichter en korter is, en daardoor makkelijker te dragen.
SBS6 komt tijdens WK voetbal met dubbele uitzendingen van Vandaag Inside of De Oranjezomer
09:27Zo vierde Monique Hansler dit jaar Koningsdag
07:51Deze realitysterren doen mee aan het nieuwe programma A.S.S. – Anti Survival Show
07:48De TV van gisteren: Koninklijk bezoek aan Dokkum trekt veel kijkers
07:00GTST Spoilers - maandag 4 t/m donderdag 7 mei 2026