TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Oorlog tussen Nederland en Engeland. In het diplomatieke klimaat van de 21e eeuw lijkt dat - zelfs na de brexit - ondenkbaar. Toch waren de landen ooit aartsvijanden; die rivaliteit was zelfs een van de redenen dat 1672 voor Nederland een waar rampjaar werd.
Vanaf 1650 keek Engeland met afgunst naar de groeiende rijkdom van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, die handelsrelaties inpikte en de Noordzee leegviste. Het leidde tot zeeoorlogen en woedende burgers, die hun regenten opriepen om de Engelsen een toontje lager te laten zingen. Deze aflevering van Het Rampjaar 1672 laat zien hoe Nederland een indrukwekkende oorlogsvloot bouwde en geschiedenis schreef met de Tocht naar Chatham, een vernedering die de Engelsen niet onbeantwoord konden laten.
Twee Europese toplanden staan vanavond tegenover elkaar in de kwartfinales van het WK voetbal. Spanje en België beschikken allebei over een selectie vol sterren, waardoor alle ingrediënten aanwezig zijn voor een boeiende krachtmeting.
Beau vertrekt, maar Anouk blijft: kijkers De Bondgenoten gaan los
10:19Estavana Polman hint op Beter Laat Dan Nooit-versie met Wilfred, Johan en René
09:15De TV van gisteren: ruim 2,2 miljoen kijkers zien WK-avontuur voor Marokko eindigen
09:06Schema halve finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden en uitslagen
06:47Vanavond op TV: WK voetbal: Spanje - België , Richard Groenendijk: Voor Iedereen Beter, Demolition Man