TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Oorlog tussen Nederland en Engeland. In het diplomatieke klimaat van de 21e eeuw lijkt dat - zelfs na de brexit - ondenkbaar. Toch waren de landen ooit aartsvijanden; die rivaliteit was zelfs een van de redenen dat 1672 voor Nederland een waar rampjaar werd.
Vanaf 1650 keek Engeland met afgunst naar de groeiende rijkdom van de Republiek der Zeven Verenigde Nederlanden, die handelsrelaties inpikte en de Noordzee leegviste. Het leidde tot zeeoorlogen en woedende burgers, die hun regenten opriepen om de Engelsen een toontje lager te laten zingen. Deze aflevering van Het Rampjaar 1672 laat zien hoe Nederland een indrukwekkende oorlogsvloot bouwde en geschiedenis schreef met de Tocht naar Chatham, een vernedering die de Engelsen niet onbeantwoord konden laten.
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Shelly Sterk valt in de smaak bij VI-kijkers: 'Zo doe je dat bij de mannen'
10:11Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje