TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De verhalenbundel De Adelaars van Kader Abdolah was het bestverkochte debuut van 1993. En dat terwijl hij slechts vijf jaar eerder als Iraanse vluchteling naar Nederland was gekomen. Kaders migrantenachtergrond loopt als een rode draad door zijn werk.
In de documentaire Ouder Worden Is Prachtig blikt de schrijver terug op zijn tijd in Iran en zijn komst naar Nederland. Kader vertelt over zijn jeugd, zijn liefde voor literatuur en het gedwongen vertrek uit zijn geboorteland.
“In tegenstelling tot kinderen die zonder of met weinig tradities worden grootgebracht en nooit boeken lezen, heb ik heel veel voeding gekregen. Dat mix ik met de schoonheid van de Nederlandse cultuur”, zei de auteur hier eerder over in Neerlandia. “Dat is wat ik voor mijn boeken gebruik.”
De documentaire Ouder Worden Is Prachtig is onderdeel van Het Uur van de Wolf. Je ziet de aflevering op dinsdag 12 november 2024 om 22:40 uur op NPO 2.
Vooruitblik: Cesar Zuiderwijk haalt snoeihard uit naar Golden Earring-tributeband: 'Rot op'
13:45Deze BN'ers maken sowieso hun opwachting in nieuw seizoen Moordfeest
13:30Dit staat de Bevers te wachten in het gloednieuwe seizoen van hun realityshow
13:13Oh jee: verlaat Floris alsnog vrijwillig De Bondgenoten?
12:53Beau van Erven Dorens komt ook in 2026 met winterspecial Casa di Beau