TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Nederlandse bestel garandeert een publieke omroep die onafhankelijk functioneert van de politiek. Wat er gebeurt als die onafhankelijkheid in het geding komt, toont de documentaire Het Verraad van Hilversum, die de klok terugdraait naar 15 mei 1940. Op die dag vielen Duitse troepen de Hilversumse radiostudio binnen om de omroep in te lijven en te gebruiken als propaganda-instrument.
Vier jaar lang werd de vrije nieuwsgaring opgeschort en diende de Nederlandsche Omroep als spreekbuis van het naziregime. Berucht waren onder meer de wekelijkse praatjes van journalist Max Blokzijl en het antisemitische Zondagmiddagcabaret.
De documentaire werpt een kritische blik op de meegaande houding bij de omroepen, iets wat na de oorlog nauwelijks is besproken.
Het Verraad van Hilversum zie je op woensdag 28 augustus om 22:05 uur bij EO op NPO 2.
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Jan Kooijman kreeg tevergeefs advies van Irene Moors voor Het Perfecte Plaatje op Reis: 'Uiteindelijk niks aan gehad'
11:16Verschuivingen in televisiewereld: Kirsten Westrik en Tom van 't Einde verplaatsen
10:57Priscilla Wildeman zet zoons in het zonnetje
09:28RTL 4 komt met opvallende tegenhanger van SBS6-hit The Tribute
08:27De TV van gisteren: Kijkers ruiken onraad bij Het Perfecte Plaatje