TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de start van Philip Freriks’ nieuwe reeks In de Voetsporen van de Jaren 70 begint het decennium met vrijheid, blijheid. “Het grote feest van de jaren 60, waarin alles kon, zette zich voort in de jaren 70”, aldus de presentator. Archiefbeelden van het Holland Pop Festival in het Kralingse Bos tonen dit: topless vrouwen en het gebruik van hasj waren er heel normaal.
Henk Weltevreden was erbij, op zeventienjarige leeftijd; Freriks zoekt hem op. Ook bezoekt hij de experimentele flats in de Utrechtse wijk Overvecht, waar zijn zus destijds woonde. Voor wie een commune net te ver ging, waren deze flats een mooie tussenoplossing.
In de komende afleveringen is te zien hoe het feest omsloeg in een economische crisis. En dat gaf spanningen in de samenleving.
In de Voetsporen van de Jaren 70 is vanaf zaterdag 11 mei vanaf 20:35 uur te zien bij MAX op NPO2.
Schema finale Eurovisie Songfestival 2026
09:16Eerste namen van gasten bekend van nieuw interviewprogramma Wilfred Genee
08:27De TV van gisteren: Meer animo voor tweede halve finale van Eurovisie Songfestival
22:50Jack van Gelder doorbreekt stilte na exit De Oranjezondag, Johan Derksen verdedigt Hélène Hendriks
16:50Chantal Janzen presenteert nieuw seizoen Kopen Zonder Kijken