TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de start van Philip Freriks’ nieuwe reeks In de Voetsporen van de Jaren 70 begint het decennium met vrijheid, blijheid. “Het grote feest van de jaren 60, waarin alles kon, zette zich voort in de jaren 70”, aldus de presentator. Archiefbeelden van het Holland Pop Festival in het Kralingse Bos tonen dit: topless vrouwen en het gebruik van hasj waren er heel normaal.
Henk Weltevreden was erbij, op zeventienjarige leeftijd; Freriks zoekt hem op. Ook bezoekt hij de experimentele flats in de Utrechtse wijk Overvecht, waar zijn zus destijds woonde. Voor wie een commune net te ver ging, waren deze flats een mooie tussenoplossing.
In de komende afleveringen is te zien hoe het feest omsloeg in een economische crisis. En dat gaf spanningen in de samenleving.
In de Voetsporen van de Jaren 70 is vanaf zaterdag 11 mei vanaf 20:35 uur te zien bij MAX op NPO2.
Deze programma's starten allemaal op maandag 23 februari 2026
11:04Jan Boskamp geeft gezondheidsupdate: 'Ik was net een dood vogeltje'
10:00Marianne Timmer blikt terug op haar Olympische carrière: 'Híerdoor was ik echt aangeslagen'
10:00René Bogaart stelt kijkers van De Bogaartjes alvast gerust: 'Ik ben geen flamboyante Martien Meiland'
09:50Tijd voor MAX verdwijnt de komende weken van NPO 1: dit is waarom