TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op 23 mei 1977 kaapten negen gewapende Molukkers een intercity bij spoorwegovergang De Punt. De 54 inzittenden hielden ze in de trein gevangen. Diezelfde ochtend vielen vier gewapende Molukse jongeren in Bovensmilde een basisschool binnen. Daarbij namen ze 105 kinderen en vijf leraren in gijzeling. Met deze acties gaven de Molukkers hun onvrede aan over de loze beloften van de Nederlandse regering; hun was een onafhankelijke Republiek der Zuid-Molukken toegezegd.
In deze aflevering van In de Voetsporen van de jaren 70 spreekt Philip Freriks met majoor Koen de Maat, die de legerleiding had bij de school. Ook ontmoet hij Astrid van der Scheer, destijds een van de leerlingen van de school, en schrijfster en tweede generatie Molukse Sylvia Pessireron.
In de Voetsporen van de Jaren 70 is iedere zaterdag vanaf 20:35 uur te zien bij MAX op NPO2.
Partnerbijdrage
Een heel goed begin van je weekend, want het allernieuwste seizoen van Sleepers staat vanaf vandaag in zijn geheel op Videoland!
Deze BN'ers zitten volgens jullie in de pakken van The Masked Singer 2025
14:28Kerstpret met Gert, Ellen, Viktor en Marie: special De Verhulstjes binnenkort op Videoland
13:49Persoonlijke ervaring geeft diepgang aan GTST-rol van Cheyenne Löhnen: 'Ik draag dit thema altijd bij me'
12:20Tobias Camman en Stijn van Vliet ontdekken fine dining in FOMO Chefs
10:37Johan Derksen noemt programma Yvonne Coldeweijer 'foute keuze' van John de Mol