TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 60 en 70 was sherry enorm in trek. Vooral in Engeland en Nederland was de Spaanse versterkte wijn populair. Tegenwoordig drinkt vrijwel niemand het meer: in 2019 werd in Nederland 3 à 4 miljoen liter verkocht, tegenover 40 miljoen liter vier decennia geleden.
De eikenhouten sherryvaten die ooit massaal in het Verenigd Koninkrijk arriveerden, werden zodra ze leeg waren gebruikt voor de rijping van whisky. Zo’n ‘sherry cask whisky’ krijgt een complexere, enigszins zoete smaak die de liefhebbers erg waarderen.
Keuringsdienst van Waarde vraagt zich af waar Schotse, Ierse en andere whiskymakers tegenwoordig hun sherryvaten vandaan halen nu de sherrystroom is opgedroogd. De redactie gaat naar de Spaanse sherrystreek en bezoekt een vatenfabriek.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde zie je op maandag 3 februari vanaf 21:35 uur bij KRO-NCRV op NPO 1.
Partnerbijdrage
Videoland duikt in wereld van jonge drugsgebruikers met documentaire Nachtkinderen
10:40Zo kijkt Marlijn Weerdenburg terug op eerste week We Zijn er Bijna!
09:34Hoe gaat het nu met Ferry Doedens?
09:06The Tribute: Battle of the Bands keert terug, doen alle juryleden weer mee?
08:14De TV van gisteren: kritiek op Eén Tegen 100 zwelt aan en kijkers lopen weg