TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nederlanders eten gezamenlijk zo’n 385 miljoen kilo vis per jaar. Zalm belandt het vaakst op het bord. In de top 10 van meest gegeten vissoorten staat deze soort met stip op nummer 1, zo weet de Keuringsdienst van Waarde. Niet verwonderlijk, want zalm is op veel manieren te eten; rauw, gekookt, gebakken, gestoomd of gerookt. Die laatste variant ligt zelfs kant-en-klaar in de supermarkt.
De zalm is meestal in gevangenschap grootgebracht in Noorwegen of Schotland en vervolgens gerookt bij een rokerij. Maar waarom liggen er in elke supermarkt dan tenminste twee soorten zalmplakken, één duur en één goedkoop?
Een kweekzalm is toch een kweekzalm, en roken is toch roken? De verslaggevers van de Keuringsdienst zoeken het antwoord op een visboerderij.
Deze aflevering van Keuringsdienst van Waarde is op maandag 25 november 2024 om 21:35 uur te zien op NPO 1.
Partnerbijdrage
Komende maand in GTST: Terugvallen, bekentenissen en de zandramp
10:00De TV van gisteren: RTL 4 onderuit met Pandora en Ranking the stars
09:39Serge versus Phil in The winner takes it all
09:20Linda de Mol (61) geeft gezondheidsupdate na operatie: ‘Nog beetje krakkemikkig’
09:17Chantal Janzen genadeloos eerlijk over ‘natuurlijke’ uiterlijk: ‘Botox in m’n frons’