TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De verslaggevers van de Keuringsdienst van Waarde verdiepen zich in deze aflevering in het leven van kalveren. Nederland heeft wereldwijd een reputatie als zuivelland met een grote melkplas. Dat gaat terug tot de zeventiende eeuw. Al in die tijd produceerden Nederlandse melkveehouders enorme hoeveelheden koemelk, die ze verwerkten tot boter en kaas.
Zo’n vierhonderd jaar later is dat niet veranderd. Voor al die zuivelproducten komen ieder jaar weer miljoenen kalveren ter wereld, maar het is niet vanzelfsprekend dat ze melkkoe worden. Veel kalveren eindigen al snel op de slachtbank en worden verwerkt tot vlees. Dit kalfsvlees is dus een bijproduct van de zuivelindustrie.
De Keuringsdienst wil in deze aflevering te weten komen hoe dat proces precies werkt en volgt daarom ook diverse kalfjes van boerderij tot slacht.
Urk!-ster Greetje in juridisch geschil met ex Bert: 'Relatie geploft'
09:56Linda de Mol twijfelt over einde Gooische vrouwen: 'Stoppen als mensen het nog leuk vinden'
09:33De TV van gisteren: 2 voor 12 klopt Slimste mens vlak voor finaleweek
06:47Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist
06:00Boxing Stars 2026 kijken: zo volg je de wedstrijden live