TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De verslaggevers van de Keuringsdienst van Waarde verdiepen zich in deze aflevering in het leven van kalveren. Nederland heeft wereldwijd een reputatie als zuivelland met een grote melkplas. Dat gaat terug tot de zeventiende eeuw. Al in die tijd produceerden Nederlandse melkveehouders enorme hoeveelheden koemelk, die ze verwerkten tot boter en kaas.
Zo’n vierhonderd jaar later is dat niet veranderd. Voor al die zuivelproducten komen ieder jaar weer miljoenen kalveren ter wereld, maar het is niet vanzelfsprekend dat ze melkkoe worden. Veel kalveren eindigen al snel op de slachtbank en worden verwerkt tot vlees. Dit kalfsvlees is dus een bijproduct van de zuivelindustrie.
De Keuringsdienst wil in deze aflevering te weten komen hoe dat proces precies werkt en volgt daarom ook diverse kalfjes van boerderij tot slacht.
De TV van gisteren: Eva-kijkers zijn dol op Estavana Polman
06:47Vanavond op TV: Die ochtend in Ede, Daten in het dorp op Texel, Thor: Love and Thunder
21:49Kijkers wederom teleurgesteld in Weet Ik Veel: 'Ook dit jaar werkt de app niet'
21:21Gooische Vrouwen-acteur Marcel Musters openhartig over geldstress en gezondheidsproblemen
15:42Erik Dijkstra presenteert het nieuwe programma Goed Verhaal