TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Elk ei dat in Nederland te koop is, komt met een nummer op de schaal. Aan de hand hiervan kan de consument nagaan uit welk land het komt, bij welke boer het is gelegd en of het een legbatterij-ei, scharrelei, vrije-uitloopei of biologisch ei is. Goed om te weten, maar ruim de helft van alle eieren die we in Nederland eten komt helemaal niet in een schaal, maar is ingrediënt in een enorme verscheidenheid aan voedingsmiddelen.
Keuringsdienst van Waarde onderzoekt waar ze zoal voor gebruikt worden en stuit op koekjes, kroketten, bami en zelfs bonbons die met ei zijn gemaakt. De herkomst van deze eieren is vaak volstrekt onduidelijk. De redactie gaat daarom op pad om uit te zoeken wat voor soort eieren de levensmiddelenindustrie in haar producten stopt.
Keuringsdienst van Waarde is iedere maandag rond 21:30 uur te zien bij KRO-NCRV. Deze ei-aflevering volgt op 18 maart 2024.
Dan Karaty schrikt van accordeonisten in Got Talent: 'Een nachtmerrie'
09:31De TV van gisteren: Astrid Joosten verslaat De Slimste Mens op vrijdagavond
06:47Vanavond op TV: Beste zangers, Premiejagers, Bandidas
21:35Dit zijn de eerste beelden van het laatste seizoen van Flikken Rotterdam
19:47Nieuwe docu over cabaretier Jochem Myjer in de maak