TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Elk ei dat in Nederland te koop is, komt met een nummer op de schaal. Aan de hand hiervan kan de consument nagaan uit welk land het komt, bij welke boer het is gelegd en of het een legbatterij-ei, scharrelei, vrije-uitloopei of biologisch ei is. Goed om te weten, maar ruim de helft van alle eieren die we in Nederland eten komt helemaal niet in een schaal, maar is ingrediënt in een enorme verscheidenheid aan voedingsmiddelen.
Keuringsdienst van Waarde onderzoekt waar ze zoal voor gebruikt worden en stuit op koekjes, kroketten, bami en zelfs bonbons die met ei zijn gemaakt. De herkomst van deze eieren is vaak volstrekt onduidelijk. De redactie gaat daarom op pad om uit te zoeken wat voor soort eieren de levensmiddelenindustrie in haar producten stopt.
Keuringsdienst van Waarde is iedere maandag rond 21:30 uur te zien bij KRO-NCRV. Deze ei-aflevering volgt op 18 maart 2024.
Bijzondere mijlpaal voor Dit Was Het Nieuws: 'Sommige dingen zouden we niet meer doen' (video)
17:00Dit zijn de gasten van Vandaag Inside op Curaçao op maandag
16:02Babette van Veen reageert op overlijden van ex-echtgenoot Bas Westerweel
15:28Johnny de Mol is binnenkort weer te zien als presentator van De Oranjezomer
14:05Kijkers valt maar één ding op in laatste Studio Voetbal: ‘Rafael van der Vaart is knalbezopen’