TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nog maar net negentien jaar was Lenny Kuhr toen ze in 1969 met ‘De troubadour’ in Madrid het Eurovisie Songfestival won. Ze moest de eerste plaats wel delen met Frankrijk, Engeland en Spanje, maar dat deed niets af aan de trots van Nederland en van de zangeres zelf. Twee jaar eerder had ze haar televisiedebuut gemaakt in het VARA-programma Nieuwe liedjes.
Na het songfestivalsucces volgde een mooie reeks albums, hits en samenwerkingen. Een van haar grootste successen behaalde ze samen met de Franse jongensgroep Le Poppy’s: ‘Visite’. Vorig jaar kwam de single ‘Nog steeds troubadour’ uit, geschreven door Stef Bos. In deze aflevering van Klassiekers met Kleinsma vertelt Kuhr welke liedjes haar hebben geïnspireerd. Vooral de nummers van Ramses Shaffy zijn favoriet.
Na de openingswedstrijd van het WK voetbal 2026 staat op vrijdag 12 juni de eerste volledige speeldag op het programma. Voetbalfans kunnen zich opmaken voor twee interessante groepsduels.
Dit zijn de gasten van Vandaag Inside Oranje op vrijdag
09:39Anniko van Santen presenteert AVROTROS Triviant
09:21NPO en Disney+ slaan handen ineen voor Nederlandse versie van Wolven
08:57Raymond Mens reist tijdens het WK af naar Amerika voor Vandaag Inside en De Oranjezomer
08:55Terugkijken: De hoogtepunten van de muzikale openingsceremonie van het WK voetbal