TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Nog maar net negentien jaar was Lenny Kuhr toen ze in 1969 met ‘De troubadour’ in Madrid het Eurovisie Songfestival won. Ze moest de eerste plaats wel delen met Frankrijk, Engeland en Spanje, maar dat deed niets af aan de trots van Nederland en van de zangeres zelf. Twee jaar eerder had ze haar televisiedebuut gemaakt in het VARA-programma Nieuwe liedjes.
Na het songfestivalsucces volgde een mooie reeks albums, hits en samenwerkingen. Een van haar grootste successen behaalde ze samen met de Franse jongensgroep Le Poppy’s: ‘Visite’. Vorig jaar kwam de single ‘Nog steeds troubadour’ uit, geschreven door Stef Bos. In deze aflevering van Klassiekers met Kleinsma vertelt Kuhr welke liedjes haar hebben geïnspireerd. Vooral de nummers van Ramses Shaffy zijn favoriet.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
13:17Raymond Mens laat Hugo Borst keuren in Amerikaanse gaybar
12:05Arnout Hauben kondigt vervolg op tv-hit Dwars door de lage landen aan
11:40Stars on stage-winst Sosha Duysker lekte vroegtijdig uit door Disney-reclame