TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Sprookjes, dat is het thema van deze derde Maestro-aflevering. De amateurdirigenten gaan aan de slag met stukken als Sergej Prokofjevs 'Assepoester gaat naar het bal' (door Pepijn Lanen) en Maurice Ravels 'Le jardin féerique' (door Ammar Bozoglu).
Frédérique Spigt heeft misschien wel de leukste opdracht van de avond. De zangeres mag het orkest 'De vlucht van de hommel' van Nikolaj Rimski-Korsakov laten spelen. In dit stuk moeten de strijkers aan de bak. In rap tempo van hoog naar laag, zodat het net als een zoemende hommel klinkt.
Het insect in kwestie is in het sprookje overigens de doodgewaande prins Gvidon die van gedaante is veranderd en zo vliegend probeert zijn vader te bezoeken. Geeft Spigt het orkest een vliegende start bij het optreden?
Maestro is iedere zondag vanaf 20:25 uur te zien bij AVROTROS op NPO1.
Dit is de cast van het derde seizoen van Máxima
10:00Wie wint de Televizier-Ring Impact 2026? Bekijk alle kanshebbers!
09:55Deze 30 titels zijn nog in de race voor de Gouden Televizier-Ring 2026
09:38Dit is de startdatum van het nieuwe seizoen van Prijzenjacht
08:38Zien: de eerste beelden van Beestenboel met Janny van der Heijden en André van Duin