TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Sprookjes, dat is het thema van deze derde Maestro-aflevering. De amateurdirigenten gaan aan de slag met stukken als Sergej Prokofjevs 'Assepoester gaat naar het bal' (door Pepijn Lanen) en Maurice Ravels 'Le jardin féerique' (door Ammar Bozoglu).
Frédérique Spigt heeft misschien wel de leukste opdracht van de avond. De zangeres mag het orkest 'De vlucht van de hommel' van Nikolaj Rimski-Korsakov laten spelen. In dit stuk moeten de strijkers aan de bak. In rap tempo van hoog naar laag, zodat het net als een zoemende hommel klinkt.
Het insect in kwestie is in het sprookje overigens de doodgewaande prins Gvidon die van gedaante is veranderd en zo vliegend probeert zijn vader te bezoeken. Geeft Spigt het orkest een vliegende start bij het optreden?
Maestro is iedere zondag vanaf 20:25 uur te zien bij AVROTROS op NPO1.
Partnerbijdrage
Albert Verlinde geeft update over RTL Tonight bij VI: 'Hoogst onwaarschijnlijk dat het doorgaat'
18:22'Renze Klamer keert in september definitief terug met eigen talkshow op RTL 4'
17:54Raymond Mens maakt debuut als presentator in Nieuws van de Dag
17:36Pauw & De Wit straks ook elke zondag te zien
15:34Milan van Waardenburg deelt eerste beelden van The Passion 2026