TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Sprookjes, dat is het thema van deze derde Maestro-aflevering. De amateurdirigenten gaan aan de slag met stukken als Sergej Prokofjevs 'Assepoester gaat naar het bal' (door Pepijn Lanen) en Maurice Ravels 'Le jardin féerique' (door Ammar Bozoglu).
Frédérique Spigt heeft misschien wel de leukste opdracht van de avond. De zangeres mag het orkest 'De vlucht van de hommel' van Nikolaj Rimski-Korsakov laten spelen. In dit stuk moeten de strijkers aan de bak. In rap tempo van hoog naar laag, zodat het net als een zoemende hommel klinkt.
Het insect in kwestie is in het sprookje overigens de doodgewaande prins Gvidon die van gedaante is veranderd en zo vliegend probeert zijn vader te bezoeken. Geeft Spigt het orkest een vliegende start bij het optreden?
Maestro is iedere zondag vanaf 20:25 uur te zien bij AVROTROS op NPO1.
Partnerbijdrage
Soy Kroon (29) tempert presenteerambities: 'Wil meer muziek uitbrengen'
10:07John Williams (56) doet ontboezeming over gezondheid: 'Zonder haar was ik er niet meer geweest'
09:55Op deze datum start het nieuwe seizoen Even tot hier
08:29De TV van gisteren: Kijkers voor House of Hide & Seek ver te zoeken op zomerse zaterdagavond
08:13Chess in tranen na mislukte proef in Bondgenoten: 'Ongezonde gewoonte'