TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Toen Tom Middendorp nog Commandant der Strijdkrachten was, voerde de Nederlandse marine een antipiraterijmissie uit voor de Somalische kust. "De piraten die we vingen, bleken eigenlijk straatarme boeren en vissers. Het land van de boeren droogde uit; de vissen trokken weg door de opwarming van de kustwateren. Ze hadden geen perspectief meer, dus was de stap naar piraterij klein."
De situatie zette Middendorp aan het denken. "Die hele piraterijmissie was eigenlijk symptoombestrijding, het echte probleem lag veel dieper."
Voor zijn documentaireserie MIssie Middendorp gaat de 'Klimaatgeneraal' terug naar het Afrikaanse land. Hij brengt de problemen die klimaatveranderingen voor de lokale bevolking hebben in beeld en spreekt ook met een man die piraat is geweest.
Deze aflevering van Missie Middendorp is op maandag 25 november 2024 om 22:30 uur te zien op NPO 2.
Briljante Breinen stopt al na één seizoen: 'Het hing erom'
13:24Winter Vol Liefde 2026 duurt maar liefst negen weken
12:44Het vijfde seizoen van De Erfgenaam is nu al gedeeltelijk te zien bij Videoland
10:44Cheyenne Löhnen en Ingmar van den Broek verlaten GTST voor modellencarrière in Mexico
10:29Video: vreest André van Duin dat Heel Holland Bakt ook wegbezuinigd wordt?