TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
De Nationale Herdenking 15 augustus 1945 had de afgelopen jaren een sober karakter, maar dit jaar is het publiek weer welkom bij het Indisch Monument in Den Haag. Ook vindt de herdenking dit keer voor het eerst in de avond plaats.
Met lezingen en kransleggingen staan de aanwezigen stil bij de Japanse capitulatie, die het einde van de Tweede Wereldoorlog in Azië betekende. Een van de sprekers van vandaag is Beau Schneider, zoon van acteur Eric Schneider die tijdens de oorlog gevangen zat in een Japans interneringskamp.
Winfried Baijens presenteert een rechtstreekse impressie van de herdenkingsceremonie. Aanvullend zijn er verhalen van overlevenden van de Japanse bezetting van Nederlands-Indië, een traumatische gebeurtenis die lang onderbelicht is gebleven.
Opvallende gasten bij De Oranjezomer woensdagavond
12:49Gênant: Edwin uit B&B Vol Liefde wil kus bij de koffie van Iris
12:11Is Jan Slagter de nieuwe Johan Derksen?
10:15De deelnemers van het tweede seizoen Bestemming X zijn bekend
10:00Dionne Stax over het jubileumseizoen van Van Onschatbare Waarde: 'Nog iets leuks in petto'