TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
De Nationale Herdenking 15 augustus 1945 had de afgelopen jaren een sober karakter, maar dit jaar is het publiek weer welkom bij het Indisch Monument in Den Haag. Ook vindt de herdenking dit keer voor het eerst in de avond plaats.
Met lezingen en kransleggingen staan de aanwezigen stil bij de Japanse capitulatie, die het einde van de Tweede Wereldoorlog in Azië betekende. Een van de sprekers van vandaag is Beau Schneider, zoon van acteur Eric Schneider die tijdens de oorlog gevangen zat in een Japans interneringskamp.
Winfried Baijens presenteert een rechtstreekse impressie van de herdenkingsceremonie. Aanvullend zijn er verhalen van overlevenden van de Japanse bezetting van Nederlands-Indië, een traumatische gebeurtenis die lang onderbelicht is gebleven.
Dit kun je allemaal verwachten van het Eurovisie Songfestival 2025
13:54Zijn Svea en Joey na de opnames van Married at First Sight nog samen?
13:24Zo loopt het eerste seizoen van I Kissed a Girl op Videoland af
10:28Rachel Rosier vertrekt bij Het Sinterklaasjournaal
10:02MAFS: Dennis loopt boos weg tijdens gesprek met Stefan en Eveline