TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Het weer heeft een enorme invloed op het leven op aarde. Zonder regen zou er bijvoorbeeld geen zoet water zijn. Het probleem is alleen dat het water ongelijk verdeeld is over de wereld, laat A Perfect Planet zien.
Hoewel de grond in de Gobiwoestijn in Mongolië kurkdroog is, weten er zo'n 450 kamelen te overleven. Ze kunnen van 80 kilometer afstand water ruiken en trekken in kuddes door het enorme gebied om het te vinden. Zelfs met een temperatuur van -40 graden zijn het inventieve dieren; in de winter eten ze sneeuw die vanuit Siberië komt overwaaien.
Om de kamelen te filmen, moesten de crewleden overigens flink wat geduld hebben. De woestijn is ongeveer even groot als Zuid-Afrika en soms duurde het dagen voordat ze een levend wezen zagen. (HH)
Vanavond op TV: Boerderij Van Dorst, Grote gezinnen, grote vakanties, Flodder
22:14Kijkers in een scheur om kip onder arm en agenten in kano in Bureau Utrecht
20:42Ewout Genemans licht een tipje van de sluier op over volgende bestemming Bureau-serie
19:27Deze VIPS zien we in de winterspecial van Te Land, Ter Zee en in de Lucht
17:14Jammer, de NPO schrapt Zomergasten