Televisie
Kamelen zoeken water in bijzondere natuurdocumentaire A Perfect Planet
Judith Regeling
  ·  
Het weer heeft een enorme invloed op het leven op aarde. Zonder regen zou er bijvoorbeeld geen zoet water zijn. Het probleem is alleen dat het water ongelijk verdeeld is over de wereld, laat A Perfect Planet zien.
A Perfect Planet
Hoewel de grond in de Gobiwoestijn in Mongolië kurkdroog is, weten er zo'n 450 kamelen te overleven. Ze kunnen van 80 kilometer afstand water ruiken en trekken in kuddes door het enorme gebied om het te vinden. Zelfs met een temperatuur van -40 graden zijn het inventieve dieren; in de winter eten ze sneeuw die vanuit Siberië komt overwaaien.
Woestijn
Om de kamelen te filmen, moesten de crewleden overigens flink wat geduld hebben. De woestijn is ongeveer even groot als Zuid-Afrika en soms duurde het dagen voordat ze een levend wezen zagen. (HH)
Wat je verder niet mag missen
Alle tipsLaatste nieuws van TVgids.nl
Meer nieuws 19:39Tino Martin deze zomer te zien in Videoland-documentaire
14:52Tino Martin krijgt eigen documentaire op Videoland
14:19Oud-finalist Het Perfecte Plaatje Argentinië Thomas Berge gaat fotograferen
14:15De echte liefjes van de cast van Goede Tijden, Slechte Tijden
13:37Mia Nicolai is klaar voor solo avontuur