TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Op een kwart van het land op aarde groeit gras. Planet Earth zoomt in op de bewoners van dit terrein. Aan bod komen bijvoorbeeld Braziliaanse reuzenmiereneters en de leeuwen en de buffels in de Zuidelijk Afrikaanse Okavango-delta die geregeld een strijd op leven en dood met elkaar voeren.
Ook beelden van de olifant ontbreken niet in deze aflevering. Het grootste landdier van de planeet dendert over zowel de Aziatische als de Afrikaanse grasvlakten. En daar is de bijeneter maar wat blij mee. Dit felgekleurde vogeltje is dikke vrienden met de dikhuid en vindt het heerlijk om in zijn buurt te zijn. De reden? Met al zijn gestamp door het gras schopt de olifant heel wat insecten uit hun schuilplaats en dat betekent dat een vorstelijk maal voor het oppikken ligt.
En zijn grote grijze vriend met de slurf? Die vindt het gefladder van de rond hun logge poten zwermende vogels helemaal geen probleem. Sterker nog: tijdens sommige wandelingen over de savanne mag er zelfs een vogeltje op zijn slagtand zitten. Zo’n chique lift, die slaat de bijeneter natuurlijk niet af. En mocht de felgekleurde meelifter het gestamp over de savanne zat zijn, dan is er altijd de hoop op een nog royaler maal. Want er zijn maar weinig zaken die meer insecten lokken dan een dampende heuvel olifantenpoep: bij hoge olifantennood op de savanne is het etenstijd voor de bijeneter. (HH)
Dit is de cast van het derde seizoen van Máxima
09:55Deze 30 titels zijn nog in de race voor de Gouden Televizier-Ring 2026
09:38Dit is de startdatum van het nieuwe seizoen van Prijzenjacht
08:38Zien: de eerste beelden van Beestenboel met Janny van der Heijden en André van Duin
07:42De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-kijkers duidelijk over Marlies: ‘Nog niet klaar voor nieuwe relatie’