TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ouders schaffen vaak een camera aan om de eerste stapjes van hun kinderen te filmen. Al honderd jaar leggen amateurfilmers het proces van opgroeien vast op smalfilm en video. Daardoor kon Nederland op Film voor de aflevering van deze week een mooi beeld samenstellen van de veranderende rol van het kind in het Nederlandse gezin.
Tot aan de jaren 50 waren gezinnen veel groter dan nu en hadden oudere broers en zussen een belangrijke taak in de verzorging van de kleintjes. Vaders waren veel minder betrokken bij de opvoeding, al was het heel normaal dat ze af en toe een corrigerende tik uitdeelden.
In de jaren 60 groeide de welvaart, werden gezinnen kleiner en vertrouwden ouders vaker op opvoedkundige boeken in plaats van traditionele wijsheden. (HH)
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Muziekfeest op het plein valt in het water op zomerse vrijdag
08:25B&B vol liefde-ster Timothy bijt van zich af na aantijgingen over strafblad
08:15Marco Schuitmaker in alle stilte bezig met eigen realitysoap: ‘We hebben al veel gefilmd’
08:06Tina Nijkamp doet teleurstellende ontdekking over The masked singer: ‘Helaas!’
08:00Noa Zwan verklapt afloop GTST-zomercliff met backstage selfie