TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Ouders schaffen vaak een camera aan om de eerste stapjes van hun kinderen te filmen. Al honderd jaar leggen amateurfilmers het proces van opgroeien vast op smalfilm en video. Daardoor kon Nederland op Film voor de aflevering van deze week een mooi beeld samenstellen van de veranderende rol van het kind in het Nederlandse gezin.
Tot aan de jaren 50 waren gezinnen veel groter dan nu en hadden oudere broers en zussen een belangrijke taak in de verzorging van de kleintjes. Vaders waren veel minder betrokken bij de opvoeding, al was het heel normaal dat ze af en toe een corrigerende tik uitdeelden.
In de jaren 60 groeide de welvaart, werden gezinnen kleiner en vertrouwden ouders vaker op opvoedkundige boeken in plaats van traditionele wijsheden. (HH)
Dit zijn de gasten van het nieuwe seizoen van Dit Was Het Nieuws
10:40Willem uit Winter Vol Liefde fantaseerde al over een toekomst met Jan in Zweden
10:00Eric van ’t Zelfde over het succes van Dream School: 'Het is geen sensatie-tv'
09:35'De Kwis met Ballen krijgt een VIP-versie'
09:03Shownieuws: Ernst Daniël Smid vertelt hoe het met hem gaat