TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ouders schaffen vaak een camera aan om de eerste stapjes van hun kinderen te filmen. Al honderd jaar leggen amateurfilmers het proces van opgroeien vast op smalfilm en video. Daardoor kon Nederland op Film voor de aflevering van deze week een mooi beeld samenstellen van de veranderende rol van het kind in het Nederlandse gezin.
Tot aan de jaren 50 waren gezinnen veel groter dan nu en hadden oudere broers en zussen een belangrijke taak in de verzorging van de kleintjes. Vaders waren veel minder betrokken bij de opvoeding, al was het heel normaal dat ze af en toe een corrigerende tik uitdeelden.
In de jaren 60 groeide de welvaart, werden gezinnen kleiner en vertrouwden ouders vaker op opvoedkundige boeken in plaats van traditionele wijsheden. (HH)
Vanavond op TV: Dwars door de Pyreneeën, Studio sport voetbal, Sicario
11:39Tina Nijkamp sneert naar Angela de Jong: 'Erger ik me aan' (video)
10:25Dan Karaty schrikt van accordeonisten in Got Talent: 'Een nachtmerrie'
09:31De TV van gisteren: Astrid Joosten verslaat De Slimste Mens op vrijdagavond
06:47Vanavond op TV: Beste zangers, Premiejagers, Bandidas