TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ouders schaffen vaak een camera aan om de eerste stapjes van hun kinderen te filmen. Al honderd jaar leggen amateurfilmers het proces van opgroeien vast op smalfilm en video. Daardoor kon Nederland op Film voor de aflevering van deze week een mooi beeld samenstellen van de veranderende rol van het kind in het Nederlandse gezin.
Tot aan de jaren 50 waren gezinnen veel groter dan nu en hadden oudere broers en zussen een belangrijke taak in de verzorging van de kleintjes. Vaders waren veel minder betrokken bij de opvoeding, al was het heel normaal dat ze af en toe een corrigerende tik uitdeelden.
In de jaren 60 groeide de welvaart, werden gezinnen kleiner en vertrouwden ouders vaker op opvoedkundige boeken in plaats van traditionele wijsheden. (HH)
Woede bij Kristie in De Bondgenoten: 'Waarom stook jij in een vriendschap?'
11:35Hélène Hendriks na opvallende actie Hans Teeuwen: 'Ik stuur niemand weg'
10:56Goed nieuws voor Nederlandse Songfestival-kijkers
10:06Opnames We Zijn er Bijna! begonnen: zo start Marlijn haar dag in Kroatië
09:57Maestro terugkijken? Eva Eikhout maakt indruk met De Notenkraker van Tsjaikovski