TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ouders schaffen vaak een camera aan om de eerste stapjes van hun kinderen te filmen. Al honderd jaar leggen amateurfilmers het proces van opgroeien vast op smalfilm en video. Daardoor kon Nederland op Film voor de aflevering van deze week een mooi beeld samenstellen van de veranderende rol van het kind in het Nederlandse gezin.
Tot aan de jaren 50 waren gezinnen veel groter dan nu en hadden oudere broers en zussen een belangrijke taak in de verzorging van de kleintjes. Vaders waren veel minder betrokken bij de opvoeding, al was het heel normaal dat ze af en toe een corrigerende tik uitdeelden.
In de jaren 60 groeide de welvaart, werden gezinnen kleiner en vertrouwden ouders vaker op opvoedkundige boeken in plaats van traditionele wijsheden. (HH)
De TV van gisteren: De Bauers domineren primetime op eerste vrijdag van nieuw tv-seizoen
08:26Estavana Polman onthult bij Vandaag inside geslacht van haar tweede kindje: 'Maar alleen als jullie lief zijn'
06:47Vanavond op TV: The Sommerdahl murders, Make up your mind, Paul Blart: Mall Cop
16:40Jacobien uit Daar Gaan Ze Weer doet een boekje open na breuk met Arjen
15:46Dit zijn alle gasten die in het nieuwe seizoen van Dit Was Het Nieuws aanschuiven