TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Ouders schaffen vaak een camera aan om de eerste stapjes van hun kinderen te filmen. Al honderd jaar leggen amateurfilmers het proces van opgroeien vast op smalfilm en video. Daardoor kon Nederland op Film voor de aflevering van deze week een mooi beeld samenstellen van de veranderende rol van het kind in het Nederlandse gezin.
Tot aan de jaren 50 waren gezinnen veel groter dan nu en hadden oudere broers en zussen een belangrijke taak in de verzorging van de kleintjes. Vaders waren veel minder betrokken bij de opvoeding, al was het heel normaal dat ze af en toe een corrigerende tik uitdeelden.
In de jaren 60 groeide de welvaart, werden gezinnen kleiner en vertrouwden ouders vaker op opvoedkundige boeken in plaats van traditionele wijsheden. (HH)
Partnerbijdrage
Ruben Nicolai legt het nog een keer uit: 'Zo werkt Pandora'
10:29Familie Bakhcha uit Een Huis Vol gaat op reis: 'Eindelijk uit Nederland'
09:45Dit programma vervangt Een Huis Vol op NPO1
09:33Terugkijken: Jamai brengt Schindler's List opnieuw tot leven in Maestro
09:08'De Meilandjes zijn alweer bijna vergeten'