TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 90 schafte Zuid-Afrika het apartheidsstelsel af. Na de eerste multiraciale verkiezingen kwam het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) aan de macht en werd Nelson Mandela president. Na decennia van ongelijkheid gloorde er hoop op een betere, eerlijkere toekomst voor het land.
Tien jaar na de dood van Mandela onderzoekt het programma Hoop of Hype: Mandela's Zuid-Afrika wat er over is van zijn idealen en de droom van een Regenboognatie. Akwasi Ansah en Gianni Lieuw-A-Soe maken een reis door Zuid-Afrika, dat onder het ANC in de greep lijkt van corruptie en criminaliteit.
De apartheid mag dan zijn afgeschaft, de economische ongelijkheid in het land is enorm. Witte mensen hebben nog steeds veel meer kans op een goede baan dan hun zwarte landgenoten.
Benieuwd? Nelson Mandela: Hoop of Hype is op zondag 3 december vanaf 20:15 uur te zien op NPO2.
Op deze datum is de finale van The Bicycle Race te zien
14:03Wanneer is de finale van Hunted VIPS te zien?
13:00'NPO werkt aan tv-versie van het populaire spel Weerwolven’
10:15Benja Bruijning en Aiko Beemsterboer in nieuwe serie van makers Knokke Off
10:00Tim Hofman kijkt veel Nederlandse dramaseries: 'Maar makers hoeven me daar nooit voor te bellen'