TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren 90 schafte Zuid-Afrika het apartheidsstelsel af. Na de eerste multiraciale verkiezingen kwam het Afrikaans Nationaal Congres (ANC) aan de macht en werd Nelson Mandela president. Na decennia van ongelijkheid gloorde er hoop op een betere, eerlijkere toekomst voor het land.
Tien jaar na de dood van Mandela onderzoekt het programma Hoop of Hype: Mandela's Zuid-Afrika wat er over is van zijn idealen en de droom van een Regenboognatie. Akwasi Ansah en Gianni Lieuw-A-Soe maken een reis door Zuid-Afrika, dat onder het ANC in de greep lijkt van corruptie en criminaliteit.
De apartheid mag dan zijn afgeschaft, de economische ongelijkheid in het land is enorm. Witte mensen hebben nog steeds veel meer kans op een goede baan dan hun zwarte landgenoten.
Benieuwd? Nelson Mandela: Hoop of Hype is op zondag 3 december vanaf 20:15 uur te zien op NPO2.
Arrie en Simoon uit Ik Vertrek na pittig jaar: 'Van de ene op de andere dag stond alles stil'
11:09Albert Verlinde reageert op speculaties over terugkeer naar Vandaag Inside
10:41Edson da Graça verbaast zich erover dat elke BN'er een documentaire krijgt
09:58Op deze datum zie je de finale van Wie Is de Mol? 2026
09:46De TV van gisteren: 1 miljoen kijkers vol lof over Ik Vertrek-deelnemers Simoon en Arrie