TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de laatste aflevering van Nieuwe Blik Terug onderzoekt Orville Breeveld het onwaardige lot van Angelo Soliman.
Als kind werd Soliman ontvoerd uit het huidige Nigeria, om in 1734 als slaaf te belanden aan het hof van een Oostenrijkse prins en maarschalk. Vervolgens klom Soliman snel op in de Weense kringen.
Vijftig jaar na zijn aankomst sprak hij zes talen, was hij bevriend met de Oostenrijkse keizer Jozef II en behoorde hij tot dezelfde vrijmetselaarsloge als de componisten Wolfgang Amadeus Mozart en Joseph Haydn.
Zijn status kon echter niet voorkomen dat hij na zijn dood werd beschouwd als niets meer dan een exemplaar van 'het Afrikaanse ras'. Geprepareerd en opgezet werd het lichaam van Soliman tentoongesteld als voorbeeld van een Afrikaanse wilde.
Vanavond op TV: Alpha 00, Moordfeest, Like a Boss
11:43Jutta Leerdam staat pers alsnog te woord na kritiek: 'Ongepast en onacceptabel'
11:09Johan Derksen vol lof over Soundos El Ahmadi: 'Die Belg zat het te bagatelliseren'
10:11Andrea Bocelli zingt sterren van de hemel bij openingsceremonie Olympische Spelen
10:00Mark Tuitert heeft alle vertrouwen in de vrouwen op de Olympische Winterspelen 2026