TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het nieuwe jaar begint als vanouds met de muziek van Johann Strauss sr. en jr. en tijdgenoten. Geen lastige klassieke stukken, maar lekker vrolijk het nieuwe jaar in met de Wiener Philharmoniker.
Op 1 januari vorig jaar werd de dirigent van dienst al bekendgemaakt: Daniel Barenboim, die dit jaar tachtig wordt, neemt de taak voor de derde keer op zich. De uitgesproken dirigent/concertpianist is al sinds 1956 bij het orkest betrokken.
Vorig jaar zat er voor het eerst in de lange traditie van het Nieuwjaarsconcert geen publiek in de Gouden Zaal van de Wiener Musikverein. Toen konden mensen vanuit negentig landen digitaal meeklappen met de muziek en applaudisseren voor de muzikanten. Journalist Margriet Vroomans voorziet de stukken van commentaar.
Partnerbijdrage
De TV van Gisteren: Buddy Vedder bij Eén Tegen 100 valt niet bij iedereen in de smaak
10:57Gedoe rond Songfestival: NOS reist af, Europa snapt er niks meer van
10:42Even Tot Hier voert verandering door in honderdste uitzending
10:00Eva Eikhout doet mee aan de speciale editie van Maestro: 'Ik vond het geweldig'
09:31Milou uit Boer Zoekt Vrouw verwacht eerste kindje