TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het nieuwe jaar begint als vanouds met de muziek van Johann Strauss sr. en jr. en tijdgenoten. Geen lastige klassieke stukken, maar lekker vrolijk het nieuwe jaar in met de Wiener Philharmoniker.
Op 1 januari vorig jaar werd de dirigent van dienst al bekendgemaakt: Daniel Barenboim, die dit jaar tachtig wordt, neemt de taak voor de derde keer op zich. De uitgesproken dirigent/concertpianist is al sinds 1956 bij het orkest betrokken.
Vorig jaar zat er voor het eerst in de lange traditie van het Nieuwjaarsconcert geen publiek in de Gouden Zaal van de Wiener Musikverein. Toen konden mensen vanuit negentig landen digitaal meeklappen met de muziek en applaudisseren voor de muzikanten. Journalist Margriet Vroomans voorziet de stukken van commentaar.
Vanavond op TV: Attenborough: Kingdom, Vroege vogels, 3 op reis: De reis van je leven
10:00Geen interesse in WK voetbal 2026? Dit zijn de beste alternatieven op tv
08:54Zieke Vinchenzo zorgt voor unieke situatie bij Stars on stage: 'Er moet iemand afvallen'
08:42Op deze datum begint het nieuwe seizoen Tijd voor MAX
08:34De TV van gisteren: Peter Gillis roemloos ten onder in laatste Massa is kassa