TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
“Moezela, Moezela, let op mijn jongen!” Het waren de laatste woorden die Zoni Weisz zijn vader hoorde zeggen toen de jongen met zijn tante wist te ontsnappen tijdens het transport naar een concentratiekamp.
Een ‘goede’ politieagent gaf een seintje en Zoni wist daardoor bij een tussenstop op Station Assen net op een trein naar een andere bestemming te springen. Zijn vader en moeder stierven in de kampen.
Weisz overleefde de oorlog wel en werd woordvoerder van de Sinti- en Romagemeenschap. Zijn doel: ervoor zorgen dat hun leed tijdens de Tweede Wereldoorlog niet wordt vergeten. Hij sprak de VN toe, de Duitse Bondsdag en nu de genodigden van de Holocaustherdenking in het Wertheimpark in Amsterdam.
De NOS is er live bij, ’s avonds is een samenvatting te zien.
Johnny de Mol kan niet naar B&B Vol Liefde kijken: 'Krijg er kromme tenen van'
13:07Opvallende gasten bij De Oranjezomer woensdagavond
12:49Gênant: Edwin uit B&B Vol Liefde wil kus bij de koffie van Iris
12:11Is Jan Slagter de nieuwe Johan Derksen?
10:15De deelnemers van het tweede seizoen Bestemming X zijn bekend