TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Op de late avond na de Nationale Dodenherdenking is Wageningen het decor van Vuur van de Vrijheid. De NOS doet rechtstreeks verslag van de Bevrijdingsvuurceremonie op het 5 Mei Plein voor Hotel De Wereld.
79 jaar geleden zetten de Canadese generaal Charles Foulkes en de Duitse generaal Johannes Blaskowitz hier hun handtekening onder het capitulatiedocument dat een einde maakte aan de Tweede Wereldoorlog in Nederland.
Na een programma met verhalen over de oorlog wordt het Nationaal Bevrijdingsvuur ontstoken door de Verschilmakers; mensen die zich inzetten voor de vrijheid. Om middernacht klinkt het startschot voor de Nationale Bevrijdingsvuurestafette. Ruim 2500 lopers verspreiden het vuur vanuit Wageningen naar meer dan tachtig Nederlandse gemeenten.
NOS Vuur van de Vrijheid is op 4 mei vanaf 23:08 uur te zien bij NOS op NPO1.
De TV van gisteren: Ruim 3,1 miljoen euro opgehaald voor Oekraïne dankzij Even Tot Hier
06:47Vanavond op TV: Top 2000 quiz, vtwonen weer verliefd op je huis, Blades of Glory
11:43Johan Derksen: 'Heb me kapot geërgerd aan Maarten van Rossem bij Pauw & De Wit' (video)
11:20Robert de Hoog onder de indruk van Pierre Bokma in Videoland-serie Sleepers
10:44Leonie ter Braak start eerder met presentatie RTL Tonight