TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zeventig jaar geleden stond Nederland aan de vooravond van zijn grootste naoorlogse ramp: de Watersnoodramp.
In het Watersnoodjournaal blikt Herman van der Zandt in vijf korte uitzendingen terug op de dagen voor, tijdens en na de hartverscheurende gebeurtenis uit 1953, waarbij 1836 mensen het leven lieten. Weervrouw Willemijn Hoebert, verslaggever Martijn Bink en klimatoloog Aimée Slangen staan de presentator deskundig bij.
Het journaal begint met de dag voordat een zware storm en daaropvolgende vloedgolf de Nederlandse kust zal teisteren. De staat van de dijken laat dan al lange tijd te wensen over, en bovendien zijn de meeste niet hoog genoeg. Voor de overheid zijn ze alleen geen prioriteit. Die geeft vooral geld uit aan het herstel na de oorlog.
Het NOS Watersnoodjournaal is de komende dagen rond 20:25 uur te zien op NPO1.
Voor nachtbrakers staat er een mooie kwartfinale tijdens het WK voetbal op het programma: Argentinië neemt het op tegen Zwitserland. De Argentijnen willen hun jacht op de wereldtitel voortzetten, maar treffen een ploeg die dit WK al heeft bewezen lastig te kloppen te zijn.
Vanavond op TV: Beck, Herdenking Srebrenica, Deuce Bigalow: Male Gigolo
06:00Winnen: maak kans op de FIFA World Cup van LEGO
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
00:15Winter vol liefde ster-Antine onthult nieuwe liefde: 'Hij geeft me heel veel rust'
00:09Leontien van Moorsel rekent hard af met Chris Woerts na omstreden Tour-uitspraken