TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zeventig jaar geleden stond Nederland aan de vooravond van zijn grootste naoorlogse ramp: de Watersnoodramp.
In het Watersnoodjournaal blikt Herman van der Zandt in vijf korte uitzendingen terug op de dagen voor, tijdens en na de hartverscheurende gebeurtenis uit 1953, waarbij 1836 mensen het leven lieten. Weervrouw Willemijn Hoebert, verslaggever Martijn Bink en klimatoloog Aimée Slangen staan de presentator deskundig bij.
Het journaal begint met de dag voordat een zware storm en daaropvolgende vloedgolf de Nederlandse kust zal teisteren. De staat van de dijken laat dan al lange tijd te wensen over, en bovendien zijn de meeste niet hoog genoeg. Voor de overheid zijn ze alleen geen prioriteit. Die geeft vooral geld uit aan het herstel na de oorlog.
Het NOS Watersnoodjournaal is de komende dagen rond 20:25 uur te zien op NPO1.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Flikken Rotterdam goed uit de startblokken, 2Voor12 opnieuw dagwinnaar
10:00Patrick Lodiers denkt dat Wat Speelt Er geen problemen zal opleveren: 'Juist in deze rare tijd moet er gelachen worden'
09:56Deze bands doen mee met het nieuwe seizoen van The Tribute: Battle of the Bands
09:35Ontroerend: Maxim Froger verrast vader René met bijzonder optreden in Renze
06:47Vanavond op TV: Een jaar in vogelvlucht, Nederlands domste, The Next Three Days