TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Zeventig jaar geleden stond Nederland aan de vooravond van zijn grootste naoorlogse ramp: de Watersnoodramp.
In het Watersnoodjournaal blikt Herman van der Zandt in vijf korte uitzendingen terug op de dagen voor, tijdens en na de hartverscheurende gebeurtenis uit 1953, waarbij 1836 mensen het leven lieten. Weervrouw Willemijn Hoebert, verslaggever Martijn Bink en klimatoloog Aimée Slangen staan de presentator deskundig bij.
Het journaal begint met de dag voordat een zware storm en daaropvolgende vloedgolf de Nederlandse kust zal teisteren. De staat van de dijken laat dan al lange tijd te wensen over, en bovendien zijn de meeste niet hoog genoeg. Voor de overheid zijn ze alleen geen prioriteit. Die geeft vooral geld uit aan het herstel na de oorlog.
Het NOS Watersnoodjournaal is de komende dagen rond 20:25 uur te zien op NPO1.
Partnerbijdrage
Kijkers De Hanslers gaan volgens mama Monique in seizoensslot 'de waarheid' zien
11:31Yves Berendse hoopt op duet met Marco Borsato: 'Lijkt me helemaal te gek'
10:56Chantal Janzen 'voelde soms woede' tijdens opnames nieuw seizoen The Voice of Holland: 'Hoe haal je het in je hoofd?'
10:23Yves Berendse weigerde 'andere stem' op te zetten in The Masked Singer
10:00Linda de Mol blijkt zelf behoorlijk fanatiek: 'Ik speel altijd om te winnen'