TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Journalist en dichter Wim Brands werkte vanaf 1987 voor de VPRO en werd als presentator van de literaire talkshow Boeken een bekend gezicht op tv. In 2016 stopte hij om gezondheidsredenen bij het programma. Enkele weken later stapte Brands op 56-jarige leeftijd uit het leven.
Met de documentaire Strijdmakker maakte regisseur David Kleijwegt een eerbetoon aan zijn voormalige collega. Hij schetst een beeld van Brands aan de hand van programmafragmenten en niet eerder uitgezonden materiaal. Ook delen auteurs uit binnen- en buitenland - onder wie Karl Ove Knausgård, David Sedaris en Ellen Deckwitz - hun herinneringen aan de programmamaker.
Strijdmakker staat stil bij enkele van Brands' gedichten, zijn rijke innerlijke leven en moeilijke relatie met de dood.
De NPO Doc: Strijdmakker zie je op donderdag 20 februari 2025 vanaf 22:20 uur op NPO 2.
Twee absolute toppers staan vandaag op het programma in de achtste finales van het WK voetbal. Brazilië neemt het op tegen Noorwegen, terwijl gastland Mexico later in de nacht de strijd aangaat met Engeland.
De TV van gisteren: Finale Stars on stage roemloos ten onder op zomerse vrijdagavond
10:00Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij