TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Het Tohono O'odham-volk woonde ooit in een gebied dat het zuidelijk deel van de Amerikaanse staat Arizona en het noordelijk deel van de Mexicaanse staat Sonora omvatte. In 1853 kwam er een grens tussen beiden landen, waardoor het volk in tweeën werd gedeeld. Waldemar Torenstra hoort tijdens zijn reis in Ondersteboven van de Amerika's wat dit betekende voor de stam, die tegenwoordig zo’n 28.000 leden telt.
Daarna rijdt Torenstra door naar Mexico, waar hij ziet hoe de identiteit van het land een combinatie is van inheemse en koloniale gebruiken. Ook komt de presentator meer te weten over de geschiedenis van de Spaanse veroveraar Hernán Cortés en de Azteekse La Malinche - die de bijnaam 'de moeder van Mexico' draagt - én over de beroemde feestdag Día de Muertos.
Vandaag staat de tweede speelronde in de groepen C en D op het programma van het WK voetbal. Brazilië komt opnieuw in actie, terwijl in groep D de Verenigde Staten en Australië uitmaken wie de perfecte start van het toernooi een vervolg geeft.
De TV van gisteren: Kijkers schrikken van ‘ongepaste’ opmerking Sayf in De Bondgenoten
08:05Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, Jumanji
16:47Veelbesproken influencer Anna Dobber blikt terug in EO-special
16:12Coen Swijnenberg deelt voorproefje van rol in Gooische Vrouwen