TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aanpoters zijn het, de vrouwen en mannen die de bewoners van verpleeghuizen verzorgen, maar zelfs zij hebben grenzen. Driekwart van hen heeft het werk in de afgelopen jaren zwaarder zien worden, blijkt uit een onderzoek van Pointer en de beroepsvereniging van verzorgenden en verpleegkundigen (V&VN).
Zo veel zwaarder zelfs dat 40 procent van hen overweegt te stoppen. Hoe dat komt? Ze moeten in dezelfde tijd steeds meer bewoners verzorgen en die zijn vaak steeds zieker. Vooral dementerenden vragen veel tijd van de zorgmedewerkers. Die gaan dwalen, worden soms agressief of verliezen hun remmingen.
Er is een pil die dit gedrag kan temperen, maar die heeft veel bijwerkingen. Bovendien werkt het medicijn vaak niet. Maar is deze vorm van zorg nog wel mogelijk zonder?
College Robert Dijkgraaf dinsdag te zien in special Eva: dit kan je verwachten
15:26Video: Maik de Boer liep hersenschudding op bij Het Zwaard van Damocles
14:11Yves Berendse geconfronteerd met mogelijke deelname aan The Masked Singer: 'Ik weet waar je naartoe wil...'
13:27Fadi heeft spijt na gedwongen vertrek uit De Bondgenoten
11:08De Oranjewinter is terug op tv: dit zijn Hélène's eerste gasten