TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Aanpoters zijn het, de vrouwen en mannen die de bewoners van verpleeghuizen verzorgen, maar zelfs zij hebben grenzen. Driekwart van hen heeft het werk in de afgelopen jaren zwaarder zien worden, blijkt uit een onderzoek van Pointer en de beroepsvereniging van verzorgenden en verpleegkundigen (V&VN).
Zo veel zwaarder zelfs dat 40 procent van hen overweegt te stoppen. Hoe dat komt? Ze moeten in dezelfde tijd steeds meer bewoners verzorgen en die zijn vaak steeds zieker. Vooral dementerenden vragen veel tijd van de zorgmedewerkers. Die gaan dwalen, worden soms agressief of verliezen hun remmingen.
Er is een pil die dit gedrag kan temperen, maar die heeft veel bijwerkingen. Bovendien werkt het medicijn vaak niet. Maar is deze vorm van zorg nog wel mogelijk zonder?
Vanavond op TV: Karen Pirie, Oh, wat een jaar!, Groundhog Day
19:17Edsilia Rombley gaat weer acteren: te zien in serie Summer Break
14:15Kijkers van Meer dan Verwacht en Vier Handen op één Buik opgelet: dit is wanneer je klaar moet zitten
13:48Monique Hansler haalt uit na opnamerumoer: 'Ze maken van een mug een olifant'
13:18De Lama's 2.0?: 'BNNVARA komt met een nieuwe improvisatieshow'