TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Hoe klinkt een Vlaming die Fries spreekt? Tom Waes gaat het zelf ontdekken in Reizen Waes Nederland, waarin hij dit keer door Friesland en Groningen trekt.
Tom Waes trekt door het hoge noorden van Nederland. In Friesland krijgt hij snelcursussen Fries spreken en skûtsjesilen, in Groningen praat hij onder meer met de bewoners van ‘t Zandt, het epicentrum van de gasboringen. Met leerlingen van groep 8 krijgt hij Friese les en de vraag is of hij tien punten krijgt van meester Johannes.
Na de snelcursus valt er nog meer te leren; zo krijgt Waes een les skûtsjesilen van de in Friesland bekende tweelingbroers Harmen en Sytze Brouwer, die dit al van jongs af aan doen.
In Groningen praat de presentator onder meer met de bewoners van ‘t Zandt. In dit epicentrum van de gasboringen zijn de bewoners al jaren de dupe van aardbevingen en bijbehorende schade aan hun huizen. Waes krijgt verder weinig slaap deze aflevering: hij gaat ‘s nachts wadlopen en dat bevalt hem wel. (HH)
De Nederlandse crimecomedy Bovensloters zie je vanaf deze datum ook op tv
13:40Zo loopt de 33e cyclus van De Bondgenoten af volgens de geruchten
13:10Zo gaat KRO-NCRV om met de uitgestelde aflevering van De Slimste Mens
12:25Dit zijn de finalisten van Make Up Your Mind 2026
12:05Alles over de Gouden Televizier-Ring 2026