TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Hoe klinkt een Vlaming die Fries spreekt? Tom Waes gaat het zelf ontdekken in Reizen Waes Nederland, waarin hij dit keer door Friesland en Groningen trekt.
Tom Waes trekt door het hoge noorden van Nederland. In Friesland krijgt hij snelcursussen Fries spreken en skûtsjesilen, in Groningen praat hij onder meer met de bewoners van ‘t Zandt, het epicentrum van de gasboringen. Met leerlingen van groep 8 krijgt hij Friese les en de vraag is of hij tien punten krijgt van meester Johannes.
Na de snelcursus valt er nog meer te leren; zo krijgt Waes een les skûtsjesilen van de in Friesland bekende tweelingbroers Harmen en Sytze Brouwer, die dit al van jongs af aan doen.
In Groningen praat de presentator onder meer met de bewoners van ‘t Zandt. In dit epicentrum van de gasboringen zijn de bewoners al jaren de dupe van aardbevingen en bijbehorende schade aan hun huizen. Waes krijgt verder weinig slaap deze aflevering: hij gaat ‘s nachts wadlopen en dat bevalt hem wel. (HH)
Estavana Polman reageert sportief op Vandaag Inside-exit: 'Ik houd van die mannen'
08:03De TV van gisteren: vriendin Miljoenenjacht-finalist krijgt wind van voren
06:47Vanavond op TV: Strijders, Dokter Deen, Stolen
11:39Ian explodeert en kijkers gaan los na noodkreet van vriendin in De Bondgenoten
11:02Zoë Livay maakt diepe indruk met Nooit Meer Alleen in Beste Zangers: 'Insturen voor het Songfestival'