TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Tom Waes doet vijf wereldsteden aan. Op zijn lijstje staan Londen, Los Angeles, Mexico City, en het minder bekende Ulaanbaatar in Mongolië - de snelst groeiende stad ter wereld. De eerste stop in Reizen Waes is de Egyptische metropool Caïro, met 12 miljoen inwoners - officieel dan, want er wonen ook veel niet geregistreerde immigranten.
Egypte, een land waar hij dertig jaar geleden als beroepsduiker vaak kwam. Hij reisde destijds via Caïro naar de kust. Het is niet meer de liberale stad die Waes zich herinnerde. “Je voelt aan alles dat het bijna een soort dictatuur is geworden. Er is veel armoede en het is er zo dichtbevolkt dat ze zelfs een nieuwe stad aan het bouwen zijn op 80 kilometer van de oude.” De kosten voor dit project? Ruim 25 miljard dollar.
Deze herhaling van Reizen Waes: Wereldsteden zie je op vrijdag 30 augustus om 20:45 uur bij VPRO op NPO 3. (HH)
Er staat een aantal mooie topaffiches op het programma vandaag. Noorwegen en Frankrijk strijden om de groepswinst, Spanje neemt het op tegen Uruguay en ook België moet nog vol aan de bak voor een plek in de knock-outfase van het WK voetbal.
Mats uit De Bachelorette op 28-jarige leeftijd overleden
09:54Wilfred Genee raakt gevoelige snaar bij Johan Derksen: 'Jij bepaalt niet waar ik over praat'
09:07Hart van Nederland-presentatrice Nikki Herr bevallen van tweeling
08:51De TV van gisteren: ruim 1,6 miljoen kijkers blijven wakker voor Oranje
06:47Vanavond op TV: Mischa en de mannen die het beter weten, Stars on stage, King Arthur