TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Koloniale overheersers roofden in het verleden kunstvoorwerpen en namen ze mee naar huis. In de tweede aflevering van Roofkunst is presentator Erik Dijkstra in het Weense Weltmuseum waar de verenkroon van de Azteekse heerser Moctezuma II - hier misschien beter bekend als Montezuma - uit Mexico te bewonderen is.
Spaanse veroveraars onder leiding van Hernán Cortés kwamen in 1519 naar Mexico. Moctezuma II verwelkomde de Spanjaarden en gaf de verenkroon cadeau. Het Spaanse leger bleek hele andere bedoelingen te hebben en koloniseerde op bloedige wijze het gebied.
Dijkstra wil weten hoe de Oostenrijkse regering aankijkt tegen het teruggeven van de waardevolle verenkroon aan Mexico. Hij spreekt ook wetenschappers die zeggen dat de kroon een reis niet overleeft.
Engeland en Argentinië staan vanavond tegenover elkaar in de tweede halve finale van het WK voetbal 2026. Er wacht een beladen affiche tussen twee voetballanden met een rijke WK-geschiedenis, waarbij een plek in de finale op het spel staat.
B&B Vol Liefde-Petri heeft verhuisplannen: 'Niet eenzaam, maar wel veel alleen'
15:26Lisa Bal (Een Huis Vol) deelt eerlijk en beladen bericht over samengestelde gezin
14:06Spannende opnames voor Ewout: 'De situatie werd steeds dreigender'
13:29Estavana Polman laat zich niet uit het veld slaan: 'Schuift volgende maand gewoon aan in VI'
11:16Blijft Greetje te zien in Urk!? SBS6 geeft duidelijkheid