TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Koloniale overheersers roofden in het verleden kunstvoorwerpen en namen ze mee naar huis. In de tweede aflevering van Roofkunst is presentator Erik Dijkstra in het Weense Weltmuseum waar de verenkroon van de Azteekse heerser Moctezuma II - hier misschien beter bekend als Montezuma - uit Mexico te bewonderen is.
Spaanse veroveraars onder leiding van Hernán Cortés kwamen in 1519 naar Mexico. Moctezuma II verwelkomde de Spanjaarden en gaf de verenkroon cadeau. Het Spaanse leger bleek hele andere bedoelingen te hebben en koloniseerde op bloedige wijze het gebied.
Dijkstra wil weten hoe de Oostenrijkse regering aankijkt tegen het teruggeven van de waardevolle verenkroon aan Mexico. Hij spreekt ook wetenschappers die zeggen dat de kroon een reis niet overleeft.
De Olympische Winterspelen zijn van start gegaan in het Italiaanse Milaan en Cortina d'Ampezzo. Een moment waar veel topsporters naartoe hebben geleefd, maar wanneer komen de Nederlanders precies in actie?
Programma Olympische Winterspelen donderdag 12 februari
00:38Komende week in GTST: Verstikkende verzandingen en de intentionele incarceratie
20:12Kijk de zinderende rit tussen Jordan Stolz en Jenning de Boo op de 1.000 meter terug
20:01Jordan Stolz maakt favorietenrol waar op de 1.000 meter en pakt goud, De Boo zilver
19:54Wat zuur! Joep Wennemars krijgt geen ruimte en botst op tegenstander (video)