TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Koloniale overheersers roofden in het verleden kunstvoorwerpen en namen ze mee naar huis. In de tweede aflevering van Roofkunst is presentator Erik Dijkstra in het Weense Weltmuseum waar de verenkroon van de Azteekse heerser Moctezuma II - hier misschien beter bekend als Montezuma - uit Mexico te bewonderen is.
Spaanse veroveraars onder leiding van Hernán Cortés kwamen in 1519 naar Mexico. Moctezuma II verwelkomde de Spanjaarden en gaf de verenkroon cadeau. Het Spaanse leger bleek hele andere bedoelingen te hebben en koloniseerde op bloedige wijze het gebied.
Dijkstra wil weten hoe de Oostenrijkse regering aankijkt tegen het teruggeven van de waardevolle verenkroon aan Mexico. Hij spreekt ook wetenschappers die zeggen dat de kroon een reis niet overleeft.
Partnerbijdrage
Zo blijf je op de hoogte van de leukste kijktips en het laatste nieuws van TVgids.nl
13:14De streamingtip van de week: Little House on the Prairie op Netflix
12:22Laura Bakker speelt de rol van Margarita: dit zijn de eerste stills van de dramaserie Mabel & Margarita
10:35BNNVARA komt met nieuwe dramaserie Gaslight
09:31Prime Video maakt startdatum van Undercover Lover bekend