TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Koloniale overheersers roofden in het verleden kunstvoorwerpen en namen ze mee naar huis. In de tweede aflevering van Roofkunst is presentator Erik Dijkstra in het Weense Weltmuseum waar de verenkroon van de Azteekse heerser Moctezuma II - hier misschien beter bekend als Montezuma - uit Mexico te bewonderen is.
Spaanse veroveraars onder leiding van Hernán Cortés kwamen in 1519 naar Mexico. Moctezuma II verwelkomde de Spanjaarden en gaf de verenkroon cadeau. Het Spaanse leger bleek hele andere bedoelingen te hebben en koloniseerde op bloedige wijze het gebied.
Dijkstra wil weten hoe de Oostenrijkse regering aankijkt tegen het teruggeven van de waardevolle verenkroon aan Mexico. Hij spreekt ook wetenschappers die zeggen dat de kroon een reis niet overleeft.
B&B Vol Liefde-Fred afgemaakt op sociale media: 'Onbeholpen boer'
10:34Marlijn Weerdenburg: 'Dit ga ik in We Zijn er Bijna! anders doen dan Martine'
09:43Opvallend: Máxima in populariteit voorbijgestreefd door ander gezinslid
09:14Shownieuws: dit speelt er rondom realityster Luca T. en zijn moeder
08:15De TV van gisteren: drukke Peter in Zomergasten en weinig kijkers voor Patty Brard