TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Koloniale overheersers roofden in het verleden kunstvoorwerpen en namen ze mee naar huis. In de tweede aflevering van Roofkunst is presentator Erik Dijkstra in het Weense Weltmuseum waar de verenkroon van de Azteekse heerser Moctezuma II - hier misschien beter bekend als Montezuma - uit Mexico te bewonderen is.
Spaanse veroveraars onder leiding van Hernán Cortés kwamen in 1519 naar Mexico. Moctezuma II verwelkomde de Spanjaarden en gaf de verenkroon cadeau. Het Spaanse leger bleek hele andere bedoelingen te hebben en koloniseerde op bloedige wijze het gebied.
Dijkstra wil weten hoe de Oostenrijkse regering aankijkt tegen het teruggeven van de waardevolle verenkroon aan Mexico. Hij spreekt ook wetenschappers die zeggen dat de kroon een reis niet overleeft.
Monica Geuze en Valerio Zeno blazen oud tv-programma nieuw leven in
11:27Wordt Hans Kesting dan misschien de nieuwe Sinterklaas? Paul de Leeuw reageert
10:05Expeditie Robinson 2026: dit zijn de deelnemers
09:21Carrie op Vrijdag start nieuwe seizoen met deze gasten
08:45Janny: 'Heel Holland Bakt wordt heel anders dan andere jaren'