TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na het Griekenland-schandaal van de koning klinken er steeds meer geluiden voor een republiek in Nederland. Is dit een idee en willen we dit eigenlijk wel? EdtieNL zocht het uit.
Bij een republiek wordt het staatshoofd niet door erfopvolging aangewezen, maar omdat hij of zij wordt verkozen. Door de wetgeving in Nederland is het lastig om deze vorm van regeren te introduceren, want de koning is onschendbaar. Toch kan het geen kwaad om een moderne wijziging aan te brengen, vindt een expert.
"Je zou eigenlijk wat meer duidelijkheid krijgen door de koning uit de regering te halen. Dan is de koning alleen nog staatshoofd en dat is een prima volwaardige functie."
Waldemar Torenstra maakt een onvergetelijke roadtrip door Afrika
Kijk hier het fragment terug:
Zo blijf je op de hoogte van de leukste kijktips en het laatste nieuws van TVgids.nl
13:14De streamingtip van de week: Little House on the Prairie op Netflix
12:22Laura Bakker speelt de rol van Margarita: dit zijn de eerste stills van de dramaserie Mabel & Margarita
10:35BNNVARA komt met nieuwe dramaserie Gaslight
09:31Prime Video maakt startdatum van Undercover Lover bekend