TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na het Griekenland-schandaal van de koning klinken er steeds meer geluiden voor een republiek in Nederland. Is dit een idee en willen we dit eigenlijk wel? EdtieNL zocht het uit.
Bij een republiek wordt het staatshoofd niet door erfopvolging aangewezen, maar omdat hij of zij wordt verkozen. Door de wetgeving in Nederland is het lastig om deze vorm van regeren te introduceren, want de koning is onschendbaar. Toch kan het geen kwaad om een moderne wijziging aan te brengen, vindt een expert.
"Je zou eigenlijk wat meer duidelijkheid krijgen door de koning uit de regering te halen. Dan is de koning alleen nog staatshoofd en dat is een prima volwaardige functie."
Waldemar Torenstra maakt een onvergetelijke roadtrip door Afrika
Kijk hier het fragment terug:
Dit zijn de gasten van De Oranjezomer op dinsdag
14:56De streamingtip van de week: The Verdict of Michael Jackson op Netflix
14:30De Videoland-documentaire Nachtkinderen laat langer op zich wachten
14:01De Videoland-original Vals Spel deze zomer te zien op RTL 4
13:06Terugkijken: Angela de Jong clasht met Antoinnette Scheulderman bij RTL Tonight over kinderen krijgen