TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na het Griekenland-schandaal van de koning klinken er steeds meer geluiden voor een republiek in Nederland. Is dit een idee en willen we dit eigenlijk wel? EdtieNL zocht het uit.
Bij een republiek wordt het staatshoofd niet door erfopvolging aangewezen, maar omdat hij of zij wordt verkozen. Door de wetgeving in Nederland is het lastig om deze vorm van regeren te introduceren, want de koning is onschendbaar. Toch kan het geen kwaad om een moderne wijziging aan te brengen, vindt een expert.
"Je zou eigenlijk wat meer duidelijkheid krijgen door de koning uit de regering te halen. Dan is de koning alleen nog staatshoofd en dat is een prima volwaardige functie."
Waldemar Torenstra maakt een onvergetelijke roadtrip door Afrika
Kijk hier het fragment terug:
Dit zijn de eerste beelden van Los Het Op! en deze BN'ers zien we in aflevering 1
15:42Housewife of Amsterdam-Maria Tailor na twee nachten ontslagen uit het ziekenhuis
14:13Erik van Looy reageert op onverwachte hit: 'Misschien zien ze het verschil niet'
13:08Esther uit B&B Vol Liefde kreeg heftig nieuws na opnames: 'Ik heb geen idee hoe de toekomst eruitziet'
12:01Opnames nieuw seizoen Tonnano afgerond, gaat kijkers volgens Achmed Akkabi 'omverblazen'