TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na het Griekenland-schandaal van de koning klinken er steeds meer geluiden voor een republiek in Nederland. Is dit een idee en willen we dit eigenlijk wel? EdtieNL zocht het uit.
Bij een republiek wordt het staatshoofd niet door erfopvolging aangewezen, maar omdat hij of zij wordt verkozen. Door de wetgeving in Nederland is het lastig om deze vorm van regeren te introduceren, want de koning is onschendbaar. Toch kan het geen kwaad om een moderne wijziging aan te brengen, vindt een expert.
"Je zou eigenlijk wat meer duidelijkheid krijgen door de koning uit de regering te halen. Dan is de koning alleen nog staatshoofd en dat is een prima volwaardige functie."
Waldemar Torenstra maakt een onvergetelijke roadtrip door Afrika
Kijk hier het fragment terug:
Zal het in dit nieuwe seizoen van Postcode Loterij Eén tegen 100 weer iemand lukken om met een lekker bedrag naar huis te gaan? Caroline Tensen hoopt op het beste.
De TV van gisteren: Derde seizoen te veel? Finale Wie Is de Mol? scoort historisch laag
12:08Hélène Hendriks bedankt voor RTL en blijft nog zeker vijf jaar bij Talpa
11:52Big Brother-ster duikt als kandidaat op in Kopen Zonder Kijken
11:02Raymond Mens trekt boetekleed aan na 'misverstand' over vriend in Vandaag Inside
10:03Johan Derksen verdedigt bron in VI na statement RTL over 'stemmingmakerij' Renze Klamer maakt veel los