TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Na het Griekenland-schandaal van de koning klinken er steeds meer geluiden voor een republiek in Nederland. Is dit een idee en willen we dit eigenlijk wel? EdtieNL zocht het uit.
Bij een republiek wordt het staatshoofd niet door erfopvolging aangewezen, maar omdat hij of zij wordt verkozen. Door de wetgeving in Nederland is het lastig om deze vorm van regeren te introduceren, want de koning is onschendbaar. Toch kan het geen kwaad om een moderne wijziging aan te brengen, vindt een expert.
"Je zou eigenlijk wat meer duidelijkheid krijgen door de koning uit de regering te halen. Dan is de koning alleen nog staatshoofd en dat is een prima volwaardige functie."
Waldemar Torenstra maakt een onvergetelijke roadtrip door Afrika
Kijk hier het fragment terug:
Bankzitters gaan exclusieve samenwerking aan met Videoland
10:00Weervrouw Roosmarijn Knol hoopt dat ze wordt gevraagd voor dít programma: 'Zou direct ja zeggen'
08:56Dit programma vervangt Mi Dushi: Wat is dan liefde? op SBS6
07:51De TV van gisteren: B&B Vol Liefde-kijkers smullen van exitgesprek tussen Yvonne en Fred
06:47Vanavond op TV: Poorten van Europa, Law & order: Special victims unit, Casanova's