TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Volgens arts-microbioloog Wim Ang kan je je mondkapje prima desinfecteren in de magnetron. EditieNL zoekt uit of het ook echt zo is.
Samen met een brandveiligheidexpert doen ze een test. Eerst wordt een stoffen mondkapje een paar minuten lang in de magnetron gestopt. De temperatuur blijkt naderhand 50 graden, wat te laag is om het kapje te desinfecteren. Ook bij de twee mondkapjes die erna worden getest - een papieren en het FFB2-masker - heeft opwarmen in de magnetron weinig succes.
Sterker nog: onderdelen van deze kapjes vliegen in de fik. Volgens een mondkapjesexpert is het daarom ook wat omslachtig en kan je het kapje gewoon beter in de was doen.
Diederik Gommers in Jinek: 'Patiënten overplaatsen naar Duitsland is het laatste wat je wilt'
Kijk hier het fragment terug:
Oeps: SBS6 blundert en zet uitslag De Bondgenoten te vroeg online
08:53De TV van gisteren: Kijkers reageren behoorlijk wisselend op De Kerststal van Nederland
08:00Exclusief: Deze zeven BN'ers doen mee aan No Way Back VIPS 2026!
06:47Vanavond op TV: In de voetsporen van de jaren 80, Grote gezinnen, grote vakanties, John Wick: Chapter 3 - Parabellum
21:59Interview Eva Jinek met hoofdofficier van justitie over Marco Borsato verdeelt kijkers