TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Volgens arts-microbioloog Wim Ang kan je je mondkapje prima desinfecteren in de magnetron. EditieNL zoekt uit of het ook echt zo is.
Samen met een brandveiligheidexpert doen ze een test. Eerst wordt een stoffen mondkapje een paar minuten lang in de magnetron gestopt. De temperatuur blijkt naderhand 50 graden, wat te laag is om het kapje te desinfecteren. Ook bij de twee mondkapjes die erna worden getest - een papieren en het FFB2-masker - heeft opwarmen in de magnetron weinig succes.
Sterker nog: onderdelen van deze kapjes vliegen in de fik. Volgens een mondkapjesexpert is het daarom ook wat omslachtig en kan je het kapje gewoon beter in de was doen.
Diederik Gommers in Jinek: 'Patiënten overplaatsen naar Duitsland is het laatste wat je wilt'
Kijk hier het fragment terug:
Deze programma's en films kijk je op kerstavond 2025
14:48Met het Mes op Tafel sluit 2025 spetterend af met feestelijke oudejaarsspecial
14:45Deze BN'ers zitten volgens jullie in de pakken van The Masked Singer 2025
14:28Kerstpret met Gert, Ellen, Viktor en Marie: special De Verhulstjes binnenkort op Videoland
13:49Persoonlijke ervaring geeft diepgang aan GTST-rol van Cheyenne Löhnen: 'Ik draag dit thema altijd bij me'