TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Nederland krijgt een op de vierhonderd mensen de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS. Zo ook de moeder van radio-dj Gerard Ekdom. In deze speciale uitzending van Tijd voor MAX vertelt hij over de ziekte, die hij ‘mensonterend’ noemt. "Je zit gevangen in je lijf. Je geest functioneert nog, maar je lijf zegt: 'Nee hoor, dit kun je niet meer doen.'”
Sebastiaan Kuiken herkent dit. Hij kreeg twee jaar geleden de diagnose ALS. Inmiddels functioneren zijn armen nauwelijks nog en eten doet hij via een speciale eetrobot. Patiënten overlijden gemiddeld binnen drie tot vijf jaar na de diagnose.
Stichting ALS Nederland financiert onderzoek naar de oorzaak en behandeling. Voor één heel specifieke vorm van de ziekte is al een werkend medicijn gevonden. Dit geeft hoop.
Deze aflevering van Tijd voor MAX zie je op maandag 27 mei vanaf 17:08 uur bij MAX op NPO1.
Viktor Brand blaast Waar Doen Ze Het Van? nieuw leven in op SBS6
08:50Op deze datum gaat het programma van Matthijs van Nieuwkerk en Shirma Rouse van start
08:30De TV van gisteren: Devon steelt de harten van heel B&B-kijkend Nederland
06:47Vanavond op TV: Zussen, Ewout:, Season of the Witch
18:53Dit zijn de deelnemers van het vierde seizoen van Stars on Stage