TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Nederland krijgt een op de vierhonderd mensen de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS. Zo ook de moeder van radio-dj Gerard Ekdom. In deze speciale uitzending van Tijd voor MAX vertelt hij over de ziekte, die hij ‘mensonterend’ noemt. "Je zit gevangen in je lijf. Je geest functioneert nog, maar je lijf zegt: 'Nee hoor, dit kun je niet meer doen.'”
Sebastiaan Kuiken herkent dit. Hij kreeg twee jaar geleden de diagnose ALS. Inmiddels functioneren zijn armen nauwelijks nog en eten doet hij via een speciale eetrobot. Patiënten overlijden gemiddeld binnen drie tot vijf jaar na de diagnose.
Stichting ALS Nederland financiert onderzoek naar de oorzaak en behandeling. Voor één heel specifieke vorm van de ziekte is al een werkend medicijn gevonden. Dit geeft hoop.
Deze aflevering van Tijd voor MAX zie je op maandag 27 mei vanaf 17:08 uur bij MAX op NPO1.
Partnerbijdrage
Ex on the Beach-ster Charlotte Fix is zwanger
16:31Plotselinge terugkeer Annechien Steenhuizen zorgt ook voor discussie: 'Alsof er niets gebeurd was'
14:47April Darby laat van zich horen na GTST-exit: 'Verbaasd en ontroerd'
13:10Herman van der Zandt openhartig over gemis Paulien Cornelisse bij Eva
11:52Ondanks flinke kritiek en dalende kijkcijfers: Wat Speelt Er krijgt ook eindejaarspecial