TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Nederland krijgt een op de vierhonderd mensen de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS. Zo ook de moeder van radio-dj Gerard Ekdom. In deze speciale uitzending van Tijd voor MAX vertelt hij over de ziekte, die hij ‘mensonterend’ noemt. "Je zit gevangen in je lijf. Je geest functioneert nog, maar je lijf zegt: 'Nee hoor, dit kun je niet meer doen.'”
Sebastiaan Kuiken herkent dit. Hij kreeg twee jaar geleden de diagnose ALS. Inmiddels functioneren zijn armen nauwelijks nog en eten doet hij via een speciale eetrobot. Patiënten overlijden gemiddeld binnen drie tot vijf jaar na de diagnose.
Stichting ALS Nederland financiert onderzoek naar de oorzaak en behandeling. Voor één heel specifieke vorm van de ziekte is al een werkend medicijn gevonden. Dit geeft hoop.
Deze aflevering van Tijd voor MAX zie je op maandag 27 mei vanaf 17:08 uur bij MAX op NPO1.
Partnerbijdrage
Fans van Roxy Dekker opgelet: haar eigen docuserie verschijnt al heel snel
12:57Nieuw seizoen Beauty and the Geek komt eraan: deze singles gaan de strijd aan
12:32André Hazes gaat een tv-programma maken met Viktor Verhulst
11:38Urk!-ster Mathilde Keuter over breuk met ex Davy in Shownieuws: 'Ik voel me vies en gebruikt'
10:36Deze BN'ers doen mee aan het vijfde seizoen van LOL: Last One Laughing