TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Nederland krijgt een op de vierhonderd mensen de dodelijke zenuw- en spierziekte ALS. Zo ook de moeder van radio-dj Gerard Ekdom. In deze speciale uitzending van Tijd voor MAX vertelt hij over de ziekte, die hij ‘mensonterend’ noemt. "Je zit gevangen in je lijf. Je geest functioneert nog, maar je lijf zegt: 'Nee hoor, dit kun je niet meer doen.'”
Sebastiaan Kuiken herkent dit. Hij kreeg twee jaar geleden de diagnose ALS. Inmiddels functioneren zijn armen nauwelijks nog en eten doet hij via een speciale eetrobot. Patiënten overlijden gemiddeld binnen drie tot vijf jaar na de diagnose.
Stichting ALS Nederland financiert onderzoek naar de oorzaak en behandeling. Voor één heel specifieke vorm van de ziekte is al een werkend medicijn gevonden. Dit geeft hoop.
Deze aflevering van Tijd voor MAX zie je op maandag 27 mei vanaf 17:08 uur bij MAX op NPO1.
Deze mensen zie je in Over de A4: van creatieve Jeffrey tot achtervolgende Petra
11:21Soundos El Ahmadi haalt flink uit naar Vlaamse talkshowhost: ‘Bart, jij gaat nu stil zijn!’
10:24Zaterdag is The Connection niet te zien en dit is waarom
10:05Het tweede seizoen van The Real Housewives van het Zuiden gaat op deze datum van start
08:21De TV van gisteren: Bruisende Barbara is dolenthousiast over B&B van Klaas in Winter Vol Liefde: ‘Sodeknetter’