TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Museum de Fundatie in Zwolle vormt vanavond het decor van Tussen Kunst en Kitsch. In dit voormalige Paleis van Justitie taxeert Willem de Winter twee schilderijen van Johan Dijkstra.
Deze schilder wordt ook wel de portrettist van het Groninger landschap genoemd. Hij zag het namelijk als zijn taak om de snel veranderende omgeving in zijn geliefde provincie vast te leggen. Zo vereeuwigde de kunstenaar ook twee boerderijen in Wierumerschouw. De eigenaar van de werken groeide op in een van deze boerderijen. Hij wil graag weten wat de afbeelding van zijn ouderlijk huis waard is.
Verder nemen de experts onder meer een Delfts blauwe schotel uit de zeventiende eeuw, een negligéspeld en een schilderij waarop Maria Jezus de borst geeft onder de loep.
Deze aflevering van Tussen Kunst en Kitsch zie je op zondag 14 april vanaf 21:23 uur bij AVROTROS op NPO1.
Seizoen 2 van Het Gouden Uur komt ook op televisie
14:31Vervolg op de populaire thrillerserie De Ring op komst
14:02Boosheid in De Bondgenoten: 'Gebruik die woorden niet'
13:40De streamingtip van de week: Hjem Til Jul seizoen 3
13:14Peter uit De Hanslers krijgt deze opvallende tips van kijkers