TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Kasteel Wijchen buigt een expert van Tussen Kunst en Kitsch zich over Alexanderparkieten, een beeldje van Gra Rueb. Ze werd in 1885 in Breda geboren en was een van de eerste vooraanstaande vrouwelijke beeldhouwers in het land. Deze parkieten zijn al 45 jaar in het bezit van dezelfde eigenaren en ze zijn nu benieuwd wat het beeld waard is.
De experts taxeren verder een schilderij van Adam Silo. De bekende kunstschilder had in zijn actieve tijd een bijzondere leerling. Hij gaf niemand minder dan de Russische tsaar Peter de Grote les in het tekenen van schepen.
Ook komt een zelfportret van Hendrik Wiegersma voorbij. Wiegersma was een man van veel talenten: tot aan zijn dood in 1969 verdiende hij zijn geld als huisarts, schrijver, schilder en tekenaar.
Deze aflevering van Tussen Kunst & Kitsch is op dinsdag 5 december om 21:42 uur te zien bij AVROTROS op NPO1.
Makers van Klem komen met serie De Prijs: met Teun Luijkx, Emma Josten en Georgina Verbaan
15:47The Voice of Holland: dit is het team van Suzan en Freek
14:30Steun en toeverlaat van André van Duin overleden: 'Bedankt'
13:28Kijkers krijgen geen genoeg van livestreams met dikke papegaaien en rondtrekkende vissen
13:22Peter Pannekoek deelt onthutsend verhaal over Toeslagenaffaire-slachtoffers: 'Het is echt hard'