TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Kasteel Wijchen buigt een expert van Tussen Kunst en Kitsch zich over Alexanderparkieten, een beeldje van Gra Rueb. Ze werd in 1885 in Breda geboren en was een van de eerste vooraanstaande vrouwelijke beeldhouwers in het land. Deze parkieten zijn al 45 jaar in het bezit van dezelfde eigenaren en ze zijn nu benieuwd wat het beeld waard is.
De experts taxeren verder een schilderij van Adam Silo. De bekende kunstschilder had in zijn actieve tijd een bijzondere leerling. Hij gaf niemand minder dan de Russische tsaar Peter de Grote les in het tekenen van schepen.
Ook komt een zelfportret van Hendrik Wiegersma voorbij. Wiegersma was een man van veel talenten: tot aan zijn dood in 1969 verdiende hij zijn geld als huisarts, schrijver, schilder en tekenaar.
Deze aflevering van Tussen Kunst & Kitsch is op dinsdag 5 december om 21:42 uur te zien bij AVROTROS op NPO1.
De groepsfase van het WK voetbal zit erop na vandaag op. Met onder anderen Engeland, Portugal en wereldkampioen Argentinië in actie belooft het een spannende slotdag te worden, waarop de laatste tickets voor de knock-outfase worden verdeeld.
Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:33Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
23:51De Oranjezomer: Thomas van Groningen kreeg pikante vraag op vakantie (video)
14:30Komt er een tweede seizoen van Huizenruilers?
13:13Wanneer is de finale van Het Perfecte Plaatje op Reis 2026 te zien?