TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In Kasteel Wijchen buigt een expert van Tussen Kunst en Kitsch zich over Alexanderparkieten, een beeldje van Gra Rueb. Ze werd in 1885 in Breda geboren en was een van de eerste vooraanstaande vrouwelijke beeldhouwers in het land. Deze parkieten zijn al 45 jaar in het bezit van dezelfde eigenaren en ze zijn nu benieuwd wat het beeld waard is.
De experts taxeren verder een schilderij van Adam Silo. De bekende kunstschilder had in zijn actieve tijd een bijzondere leerling. Hij gaf niemand minder dan de Russische tsaar Peter de Grote les in het tekenen van schepen.
Ook komt een zelfportret van Hendrik Wiegersma voorbij. Wiegersma was een man van veel talenten: tot aan zijn dood in 1969 verdiende hij zijn geld als huisarts, schrijver, schilder en tekenaar.
Deze aflevering van Tussen Kunst & Kitsch is op dinsdag 5 december om 21:42 uur te zien bij AVROTROS op NPO1.
Het WK voetbal gaat vandaag verder met vier wedstrijden in de groepen G en H. Spanje en België hopen hun eerste overwinning van het toernooi te boeken, terwijl ook Uruguay weer in actie komt op het wereldkampioenschap.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
10:56'Chantal Janzen en Elise Schaap spelen hoofdrollen in nieuwe dramaserie'
10:40'Nepobaby' Nicky van der Gijp over kritiek op Het Oranje Café: 'Makkelijke inkopper'
10:14Judith en Bart uit Winter Vol Liefde dreigen zonder hulp boerderij te verliezen: 'Staan opeens voor enorme uitdaging'
09:23Renze Klamer reageert op pittige uitspraak van Johan Derksen: 'Erger in de omgang dan Matthijs van Nieuwkerk'