TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Al sinds Tussen Kunst en Kitsch bestaat, is museum Singer Laren een van de plekken waar de experts kunstvoorwerpen en antiek taxeren. In 1984 werd hier de eerste aflevering van het programma opgenomen.
Veertig jaar later krijgt Willem de Winter een zeldzame ets op tafel. De eigenaar kocht hem ooit voor 5 gulden in een kringloopwinkel en De Winter ziet meteen dat het een mezzotint van de Nederlandse graficus M.C. Escher is. Zo’n mezzotint is een arbeidsintensieve manier om naast diep zwart ook grijze halftonen te realiseren.
Een andere zeldzame vondst is een glas-in-loodraam in drie panelen, ontworpen door Jacob van den Bosch, een tijdgenoot en collega van H.P. Berlage. Verder komen onder meer een platina armband en een papieren kijkdoos voorbij.
Benieuwd wat dit allemaal oplevert? Deze aflevering van Tussen Kunst en Kitsch zie je op zondag 3 november vanaf 21:25 uur bij AVROTROS op NPO 1.
Het WK voetbal 2026 gaat zaterdag verder met vier wedstrijden. Voor Nederlandse voetbalfans staat vooral Nederland - Zweden met rood omcirkeld, terwijl ook Duitsland opnieuw in actie komt.
Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij
06:47Vanavond op TV: Pinkpop 2026 live, NCIS, Save the Last Dance 2
19:55Bekijk hier de reünie van A.S.S. - Anti Survival Show
19:23Matthijs van Nieuwkerk reageert op kans van SBS6: 'Ik wil gewoon een goed programma maken'
19:13Renze Klamer vertelt voor het eerst over exit RTL Tonight en nieuwe talkshow: 'Ze hadden mij ook gewoon even mogen bellen'