TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
Al sinds Tussen Kunst en Kitsch bestaat, is museum Singer Laren een van de plekken waar de experts kunstvoorwerpen en antiek taxeren. In 1984 werd hier de eerste aflevering van het programma opgenomen.
Veertig jaar later krijgt Willem de Winter een zeldzame ets op tafel. De eigenaar kocht hem ooit voor 5 gulden in een kringloopwinkel en De Winter ziet meteen dat het een mezzotint van de Nederlandse graficus M.C. Escher is. Zo’n mezzotint is een arbeidsintensieve manier om naast diep zwart ook grijze halftonen te realiseren.
Een andere zeldzame vondst is een glas-in-loodraam in drie panelen, ontworpen door Jacob van den Bosch, een tijdgenoot en collega van H.P. Berlage. Verder komen onder meer een platina armband en een papieren kijkdoos voorbij.
Benieuwd wat dit allemaal oplevert? Deze aflevering van Tussen Kunst en Kitsch zie je op zondag 3 november vanaf 21:25 uur bij AVROTROS op NPO 1.
Video: deze B&B Vol Liefde-deelneemster gaat trouwen
13:37Echte Jongens op Safari vrolijkt de zomer op: nieuwe realityshow begint volgende maand
13:03Tooske in Shownieuws: 'Dat matcha-drankje van Alexia is niet te hachelen'
11:37Video: Raymond Mens verschijnt in een rode zwembroek in De Oranjezomer
11:12De Augurkenkoning verhuist naar RTL4