TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Al sinds Tussen Kunst en Kitsch bestaat, is museum Singer Laren een van de plekken waar de experts kunstvoorwerpen en antiek taxeren. In 1984 werd hier de eerste aflevering van het programma opgenomen.
Veertig jaar later krijgt Willem de Winter een zeldzame ets op tafel. De eigenaar kocht hem ooit voor 5 gulden in een kringloopwinkel en De Winter ziet meteen dat het een mezzotint van de Nederlandse graficus M.C. Escher is. Zo’n mezzotint is een arbeidsintensieve manier om naast diep zwart ook grijze halftonen te realiseren.
Een andere zeldzame vondst is een glas-in-loodraam in drie panelen, ontworpen door Jacob van den Bosch, een tijdgenoot en collega van H.P. Berlage. Verder komen onder meer een platina armband en een papieren kijkdoos voorbij.
Benieuwd wat dit allemaal oplevert? Deze aflevering van Tussen Kunst en Kitsch zie je op zondag 3 november vanaf 21:25 uur bij AVROTROS op NPO 1.
Partnerbijdrage
Vanavond op TV: Off the record, Premiejagers, The Pope's Exorcist
06:00Boxing Stars 2026 kijken: zo volg je de wedstrijden live
22:24Deze kandidaten zien we terug in de finaleweek van De Slimste Mens najaar 2026
16:01Nieuws van de Dag komt met extraatje voor kijkers na reguliere uitzending
15:10Van schaatsen tot kerstfilms: deze tv-programma's brengen je alvast in de winterstemming