TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Al sinds Tussen Kunst en Kitsch bestaat, is museum Singer Laren een van de plekken waar de experts kunstvoorwerpen en antiek taxeren. In 1984 werd hier de eerste aflevering van het programma opgenomen.
Veertig jaar later krijgt Willem de Winter een zeldzame ets op tafel. De eigenaar kocht hem ooit voor 5 gulden in een kringloopwinkel en De Winter ziet meteen dat het een mezzotint van de Nederlandse graficus M.C. Escher is. Zo’n mezzotint is een arbeidsintensieve manier om naast diep zwart ook grijze halftonen te realiseren.
Een andere zeldzame vondst is een glas-in-loodraam in drie panelen, ontworpen door Jacob van den Bosch, een tijdgenoot en collega van H.P. Berlage. Verder komen onder meer een platina armband en een papieren kijkdoos voorbij.
Benieuwd wat dit allemaal oplevert? Deze aflevering van Tussen Kunst en Kitsch zie je op zondag 3 november vanaf 21:25 uur bij AVROTROS op NPO 1.
Dit vinden kijkers van het nieuwe programma NOS Weer
07:50De TV van gisteren: Hunted-kijkers vol ongeloof over acties van Coen en Helene
07:00GTST Spoilers - maandag 9 t/m donderdag 12 november 2026
06:47Vanavond op TV: WHAM! 10 dagen in China, Scheveningen: Dag & nacht, Angels & Demons
21:35Plannen voor studioterugkeer kerstspecial All You Need Is Love de prullenbak in