TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
Al sinds Tussen Kunst en Kitsch bestaat, is museum Singer Laren een van de plekken waar de experts kunstvoorwerpen en antiek taxeren. In 1984 werd hier de eerste aflevering van het programma opgenomen.
Veertig jaar later krijgt Willem de Winter een zeldzame ets op tafel. De eigenaar kocht hem ooit voor 5 gulden in een kringloopwinkel en De Winter ziet meteen dat het een mezzotint van de Nederlandse graficus M.C. Escher is. Zo’n mezzotint is een arbeidsintensieve manier om naast diep zwart ook grijze halftonen te realiseren.
Een andere zeldzame vondst is een glas-in-loodraam in drie panelen, ontworpen door Jacob van den Bosch, een tijdgenoot en collega van H.P. Berlage. Verder komen onder meer een platina armband en een papieren kijkdoos voorbij.
Benieuwd wat dit allemaal oplevert? Deze aflevering van Tussen Kunst en Kitsch zie je op zondag 3 november vanaf 21:25 uur bij AVROTROS op NPO 1.
Partnerbijdrage
De TV van gisteren: Make Up Your Mind-kijkers zien hoe Jim net verkeerd raadt
06:47Vanavond op TV: Onze vrouw in Rio, Bestemming X, Superbad
11:53Kippenvel in Got Talent: Noortje maakt indruk met haar allereerste optreden ooit (video)
10:42Johan Derksen maakt pijnlijke vergissing bij opening VI: 'Dat is niet je vrouw?' (video)
10:00Fred van Leer verwacht al jaren dat deze BN'er meedoet aan Make Up Your Mind: 'Vorig jaar wist ik het zeker'