TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In Urk! is het tijd voor de jaarlijkse Urkerdag waarop iedereen in traditionele kledij verschijnt. Voor Tony en Derre loopt het al mis bij het passen van hun kostuums. De tweeling Mathilde en Gerda besluit ditmaal niet te drinken.
Deze week draait alles in Urk! om de Urkerdag. Eens per jaar gaan de bewoners van het vissersdorp terug in de tijd en dossen ze zich uit in traditionele klederdracht. De Urkerdag is niet alleen een toeristische trekpleister, het is een echt feestje voor de dorpelingen zelf. Maar dan moet hun kleding wel passen, en daar wringt de schoen bij Tony en Derre.
Tony en Derre beleven helse momenten tijdens de doorpas van hun kostuums en daarna is de goede zin ver te zoeken. Ook Mathilde heeft het moeilijk. Doorgaans zou ze lekker doorzakken, maar door haar zwangerschap zit dat er niet in. Tweelingzus Gerda belooft uit solidariteit ook een alcoholvrije Urkerdag te beleven. Teun staat in deze aflevering op de markt, waar hij goede zaken doet met zijn oude spulletjes.
Alex uit OML kiest voor risicovolle operatie: 'Het is alles of niets'
10:12Zo vieren de Een Huis Vol-gezinnen kerst: tradities, gezelligheid en familietijd
08:23De TV van gisteren: Broers van 94 en 100 herenigd: kerst-tv levert weer kippenvelmomenten op
01:11Komende week in GTST: Vlammend venijnvuurwerk en de notoire nieuwjaarskater
22:55De Bondgenoten krijgt een kerstspecial en dit is wanneer die te zien is