TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Televisie
In Urk! is het tijd voor de jaarlijkse Urkerdag waarop iedereen in traditionele kledij verschijnt. Voor Tony en Derre loopt het al mis bij het passen van hun kostuums. De tweeling Mathilde en Gerda besluit ditmaal niet te drinken.
Deze week draait alles in Urk! om de Urkerdag. Eens per jaar gaan de bewoners van het vissersdorp terug in de tijd en dossen ze zich uit in traditionele klederdracht. De Urkerdag is niet alleen een toeristische trekpleister, het is een echt feestje voor de dorpelingen zelf. Maar dan moet hun kleding wel passen, en daar wringt de schoen bij Tony en Derre.
Tony en Derre beleven helse momenten tijdens de doorpas van hun kostuums en daarna is de goede zin ver te zoeken. Ook Mathilde heeft het moeilijk. Doorgaans zou ze lekker doorzakken, maar door haar zwangerschap zit dat er niet in. Tweelingzus Gerda belooft uit solidariteit ook een alcoholvrije Urkerdag te beleven. Teun staat in deze aflevering op de markt, waar hij goede zaken doet met zijn oude spulletjes.
Komende week in GTST: Herhaalde huilbuien en de poerende praatstok
19:02Deze BN'ers doen mee aan het nieuwe RTL 4-programma Pandora
18:32Alles wat je moet weten over het tweede seizoen van misdaadserie Anoniem
16:16Floortje Dessing: 'Op weg naar het échte einde van de wereld'
15:11WK Darts 2026: zo kijk je gratis naar de eerste twee rondes