TVgids.nl
Klik op 'toestaan' om meldingen van TVgids.nl te ontvangen.
Amusement
In de jaren van de wederopbouw was Nieuw-Zeeland voor Nederlanders een zeer populaire emigratiebestemming. In de slotaflevering van de documentaireserie Vaarwel Nederland vertellen enkele van hen die de stap waagden, hoe dit uitpakte.
Berta Welten was dertien toen haar ouders in 1948 met hun twaalf kinderen op de boot stapten. Ze waren daarvoor nog nooit buiten hun dorp Deurne geweest, maar haar ouders wilden de verschrikkingen van de oorlog achter zich laten. "Ze hebben het gedaan voor een beter leven voor de kinderen en dat is uiteindelijk gelukt."
De Rotterdamse Atie Elbers reisde in 1955 haar verloofde achterna naar Nieuw-Zeeland. Zij zou nooit iemand aanraden om te emigreren: "Je laat zo veel achter, maar dat besef je van tevoren natuurlijk niet." (HH)
Na de stunt tegen Oranje wacht Marokko zaterdag alweer de volgende horde op het WK voetbal. In het Houston Stadium neemt de ploeg het op tegen Canada, dat voor eigen Noord-Amerikaans publiek maar al te graag roet in het eten gooit.
Na de stunt tegen Duitsland wacht Paraguay opnieuw een zware uitdaging op het WK voetbal. Dit keer is Frankrijk de tegenstander, een ploeg die met veel vertrouwen aan de aftrap verschijnt.
Tom Dumoulin analyseert de Tour de France 2026 bij de NOS: 'Ik heb een periode een afkeer gehad van het wielrennen'
06:47Vanavond op TV: Beck, NCIS, Starsky & Hutch
06:00Schema achtste finales WK voetbal 2026: dit zijn de wedstrijden
06:00Speelschema knock-outfase (zestiende finales) WK voetbal
06:00Alle uitslagen van het WK voetbal 2026 op een rij